Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A csak lakásban tartott...

A csak lakásban tartott macskánk kukacos lett, azon kívül, hogy féreghajtót kap még hogyan védekezhetünk, hogy se ő se mi ne legyünk betegek?

Figyelt kérdés
A férjem kiakarja rakni de én nagyon szeretem és ez szóba se jöhet .
2017. febr. 20. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Benti cicának is rendszeresen, 3 havonta kell féreghajtót adni megelőzésképpen. Ha most férges, 2 hét múlva meg kell ismételni a kezelést, és meglátjátok hogy van-e még benne. Ti úgy tudtok védekezni, hogy alaposan kezet mostok cicázás után.
2017. febr. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha most adunk neki féreghajtót akkor a lakásba össze vissza jön ki belőle a kukac ? Mert az ágyunkban is szokott aludni.
2017. febr. 20. 08:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Illetve nem engeditek fel asztalra, ágyra, a kajátok közelébe.

Nem kell emiatt kirakni, egy féreghajó kúra és minden rendben lesz. Az almot alaposan takarítsd a kúra alatt, Domestos-szal mosd át, használj esetleg kesztyűt.

2017. febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ürítéskor jön belőle bélféreg, de ha férges, sosem lehetsz elég óvatos. Ne engedjétek az ágyba, asztalhoz és mossatok kezet alaposan mindig, miután vele foglalkoztatok.
2017. febr. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem kell ahhoz kimennie,hogy férges legyen.... fertőződhet nyers hústól, magzati korban az anyától és akár az anyatejtől is. A nem megfelelően tisztított alomból.
2017. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A féregpeték olyan kicsik és könnyűek, egyben ellenállóak, hogy a szétporladt macskaürülékből a szél által felkapott, cipótalpon bevitt porban is benne van és könnyen bekerül a lakásba. Személy szerint megértem a férjed reakcióját. Egyébiránt a bélférgeket illetően az immunológusoknál is van egy olyan álláspont, miszerint normál immunrendszernek csak jót tesz egy kis bélféreg.
2017. febr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem élve ürül, hanem a szer elöli és a széklettel távozik. Én úgy szoktam ellenőrizni, hogy az ürüléket kiszedem egy újságdarabra és elvágom, mert nem mindig látni, hogy van vagy nincs. Ahogy előttem is írták: amíg nem tisztul ki, inkább ne engedd az ágyba. És 3 havonta féreghajtózni kell, mert cipődön simán beviheted a petét.
2017. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!