Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak kevesebb a...

A macskáknak kevesebb a mozgás igénye mint a kutyáknak?

Figyelt kérdés
A kutyákat sétáltatják, de mi van a cicákkal?

2017. febr. 23. 22:07
 1/5 A kérdező kommentje:
A lakásban tartott cicákra gondolok itt.
2017. febr. 23. 22:09
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

A cicák lustik. :)

Akár kinti akár benti, egy macska az életének 3/4-ét alvással tölti. Ez 24 órából 18 órát jelent. A maradék 6 órában eszik, iszik, dolgát végzi, játszik, élesíti a körmeit, bejelölgeti a területét és lustálkodik.

Másra tehát nem is nagyon jutna már idő, ezért nem kell nekik a séta. Egyszerűen nem igénylik

2017. febr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy észrevettem, annyira nem igénylik a mozgást. :D Nyilván egy ivaros macska szeret kóborolni a kertekben, területet jelölgetni, szimatolni a többi cicát, de nem fog körbe-körbe futkozni az udvaron. Elég, ha megnézed, míg egy kutya bejárja az egész kertet, visszahozza a játékot 10x, végigrohan a kerítés mellett 5x, és még kéri, hogy vidd el sétálni, addig a cica gyakorlatilag végig egy helyben ül, és nézi a verebeket a fán. :D

A macskáknak inkább alvásigényük van. :D Amennyit mozogni akarnak, annyit tudnak a lakásban is.

2017. febr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak.

Plusz érdemes azt is figyelembe venni, hogy a kutyáknak a séta nem csak a mozgás miatt kell, hanem a szociális igényeik miatt. A kutyákkal ellentétben a macskán általában gyűlölnek ismeretlen helyre menni, ahol nincs meg a biztonságérzetük. Nekik sokkal fontosabb a saját terület.

És persze a pórázt is sokkal nehezebben viselik, mint a kutya. A macska rosszul van a kényszertől. Van ugyan pár őrült, aki sétálásra szoktatja a macskáját, de ez a cica természetével ellentétes.

2017. febr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

A mosdást kifelejtettem a sorból. Azzal is sok idejük elmegy. :)

De egyébként tényleg, a cicák a saját területükön érzik jól magukat.

2017. febr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!