Kezdőoldal » Állatok » Macskák » HA pici cicát hazahozok...

HA pici cicát hazahozok mennyire tudom összebarátkoztatni a már itt élő állatkáimmal? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy nyuszim, aki benn él a házban... ha egész pici korában hozzászoktatom a cicát akkor nem fogja bántani?

+ van egy kutyusom, aki kint él. Volt már egy cicám, és őt nem bántotta, együtt aludtak meg minden, csak kajáltatásnál kellett szétválasztani őket. Viszont a kutyám multkor összevrekedett egy másik kutyával aki bejött az udvarra, és megtámadta...

Szerintetek hogy fogja tűrni a cicát? És a cica a nyuszit?:)


2010. máj. 9. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem a cica mindig odament a nyuszihoz, a nyuszi meg nagyokat dobbantott, és menekült :)

Hát a nyusz, sose fogja úgy szeretni, de ellesznek azért egymással.

A kutyát is hozzá lehet szoktatni.

2010. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Össze fognak szokni. Nekem is volt egy kismacskám - kiesett a fészekből. Volt egy kocanyulam és odaraktam mellé. Megszerették egymást - a cicus bújt alá, az anyjának tekintette.
2010. máj. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószinű a cicád jobban meg lesz ijedve a macskád a nyuszidtól,semmint forditva...!Bár attól is függ mekkora a nyuszid.. A kutyánál nem lehet tudni,hogy fogja fogadni a macsekot,hiába volt jóban a korábbi macsekoddal..,azért jobban figyeljél rá!Egyébként milyen kutyu?
2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na ennek örülök akkor lehetnek benn ketten egyszerre:)

És a kutyától nem kell féltenem? hogy cisnáljam majd? csak rakjam mellé lesz ami lesz? :S NEm vérengző a kutyám, egy spániel és nagyon kedves, de az előző cicámat is megkergette párszor mire megszokta, nem akarta ő bántani csak kergette, viszont félek hogy ha idehozom a pici cicát neki baja lesz, vagy emgijed és elmegy és nemjön vissza...

2010. máj. 9. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyuszival nem lesz gond, főleg, ha már nagy. Tapasztalat, hogy a cicák nem tekintik zsákmányállatnak a nyulakat, hiszen akkorák, mint ők maguk. Ha pici korától megszokja a cica, akkor ez halmozottan igaz. Kergetni lehet, hogy kergeti majd, de ez csak játék lesz a számára, nem igazi vadászat. Ha hörcsögöd lenne, amiatt jobban kellene aggódnod... :)


A kutyussal már más a helyzet. Oda türelem kell, és az, hogy az első időszakban ne hagyd őket kettesben a cicával. Figyelgesd, hogyan reagálnak egymásra, és szép lassan, fokozatonként fogadtasd el a kutyussal az új jövevényt! Ha a cica kis korában többnyire a házban lesz, akkor nem lesz nehéz dolgod. A kutyus alapjában véve cicabarát, hiszen volt már cicád, és őt kedvelte. Az, hogy a másik kutyát megtámadta, az a súlyos "területsértés" miatt történhetett... Ha megtanulja, hogy a cica a területéhez tartozik, akkor akár még meg is védi majd a többi kutyától! (Nekem a dobermannom védte a perzsámat... :))


Sok sikert, és türelmet az összeszoktatáshoz!

2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bár a spániel barátságos játékos kutya,de a pici cica,lehet nagyon meg fog ijedni,ezért legyél ott mellette mikor a kutyával barátkozik...
2010. máj. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
OTt leszek midnenképpen, csak félek ohogy először őt is területsértőnek fogja hinni. Viszont egyedül kell majd őket hagynom, hiszen suli van, anyu dolgozik, de majd hétvégén hozom el hogy két napot együtt lehessek velük.
2010. máj. 9. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Pl. egy ilyen [link] kis cicát csak nem fog területsértőnek nézni...:)
2010. máj. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is remélem:) de féltékeny nagyon. ha meglölelm páromat már jön ugat és ugrál :D
2010. máj. 9. 23:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a Te kutyád féltékeny hanem általában mindegyik...;)
2010. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!