Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám összebarátkoztat...

Hogyan tudnám összebarátkoztatni a törpepincserem más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk lent kutyás közösségben sétálni és az összes kutya elől eliszkolt. Ha közelítettek meg nyüszített. Próbáltam nem felvenni, csak hogy szokja őket. Próbáltam azt is, hogy felvettem és simogattam a másik kutyát, hogy lássa, hogy "jóba" vagyunk más kutyákkal is. Amúgy most 3 hónapos.
2010. júl. 2. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Türelem és fokozatosság:) Először csak egy kutyával próbálkozz, vagy kettővel, nem menj ki olyan időpontban, mikor a környék összes kutyája kint van. Először ismerje meg a környéket, a szagokat, hogy legalább a hely ne legyen már neki idegen, aztán jöhetnek a kutyák is. Annyit tudsz csinálni, hogyha kint vagytok, akkor sűrűn jutalmazos, hogy ne rohanjon el, meg pozitív élménnyel kösse össze a többi kutyát. Oltásai amúgy meg vannak már?
2010. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ne aggódj, ez úgymond természetes szerintem a kölyköknél. A mi kutyánk is először félt, utána csak ugyanakkora kutyákkal volt hajlandó játszani, de most, hogy többször lent voltunk, már az óriási németjuhászokat nyomja le a földre, meg játszik az összes nagy kutyával, pedig tacsi-foxi keverék, szóval nem egy tank :D

Néha, ha túl hevesen játszanak, még ő is nyüszít, de az azért van, mert mindig ő ront neki a nagyobb kutyáknak és természetes, hogy azok meg egy mozdulattal lenyomják a földre, hangsúlyozom, játékból :)

Ha többször viszed kutyák közé, akkor nem lesz gond :) persze ahogy az előző kommentelő is mondja, első időkben még ne egy egész csoportnyi kutya közé menjetek:)

Most van a szocializációs időszaka, úgyhogy pár alkalom után már nem lesz gond vele:)

2010. júl. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!

Kedves Első! Igen, megvan már minden oltása és már le is lehet vinni, mert eltelt az a bizonyos egy hét! Már csak a veszettség elleni van hátra, de az állatorvos azt mondta, hogy addig is nyugodtan sétáltathatom!

2010. júl. 2. 12:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne pátyolgasd, ne babusgasd, ne nyugtatgasd, ne vedd fel. Az ilyen cselekedetekkel mind a félelmét erősíted. Ha fél, ne vegyél róla tudomást, legyél nyugodt, közömbös. Ha te nem pánikolsz, azt ő is megérzi.

A sok pozitív tapasztalat felül fogja írni a félelmét.

Járjatok sokat közösségbe, idővel szépen oldódni fog a probléma.

Hagyd, hogy ő maga jöjjön rá, a többi kutyától nem kell félni.

2010. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!