Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki hogyan éli meg a cicája...

Ki hogyan éli meg a cicája elvesztését és mi a teendő ha idős korában elpusztul a cicus?

Figyelt kérdés

Van egy 18 éves cicám. Még pici 2 éves gyerek voltam, mikor kaptam. Soha nem volt még részem ilyesmiben.

Panel lakásba lakok pesten, egy barátnőmmel béreljük és a cica jöhetett velem ide is. Világ életében szobacica volt, így nem okozott neki problémát a környezet váltás. Szóval, az érdekelne, hogy ha ne adja isten, elpusztulna, mit kell tennem? Hol temethetem el? Az orvosának be kell jelentenem? Mik azok a dolgok, amiket el kell intéznem vele kapcsolatban? Van olyan, hogy kisállat temető? Valaki azt mondta, hogy a halott állat tetem fertőző. Ha akkor történik, mikor dolgozok vagy suliba vagyok és órákkal később találok csak rá akkor mi van? Soha nem volt más állatkám rajta kívül, így fogalmam sincs dolgokról. De azt mondták sokan, hogy már ez is rekordnak számít egy cica életében.

Nem várom a hiányát, félre értés ne essen, csak tisztában akarok lenni ezekkel a dolgokkal és tudni akarom, mit kell tenni ha sajnos eljön az idő.



2017. márc. 11. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nehezen viselem. Igen van kisállat temető, az állatorvosnál nem kell semmit bejelenteni, egy erdőben is eltemetheted, de ha látod, hogy nagyon beteg menthetetlen el altatathatod, és vagy ott hagyod, vagy el is hamvasztathatod.
2017. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van kisállathamvasztás és kisállattemető is. Ha chip van benne akkor tudtommal be kell jelenteni.

Attól, hogy hozzáérsz a halotthoz, nem lesz semmi bajod. Ha egy szeretett ismerősöd halna meg akkor is a fertőzéstől félnél? A testünk ugyanolyan, főleg halál után.

2017. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit tennék, ha ismerősöm halna meg,mert még abban sem volt részem. Mennyibe kerül egy cicus temetése? Az eddigi életem teljesen végig kísérte, ezért nagyon is fontos nekem. Ha elhamvasztatom, az hogyan történik? Hol találhatok olyat aki ilyet csinál és hogy kell odaszállítanom? Nincs még se kocsim, se jogsim. A hamvasztás után megkapom a hamvait? Azt olvastam, hogy embereknél van olyan, hogy el lehet szóratni a hamvakat. Ilyen van állatoknál is? Ezt bárhol megtehetem?
2017. márc. 12. 05:35
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
2017. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem tudsz odamenni, elviszik tőled, majd vissza adják urnástúl. Szét szorni nem szoktál. Te szétszorhatod, ha akarod egy szép helyen.
2017. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
17kerben van a noé, tudom nem a leg kellemesebb, de kb fél ora alatt busszal is odaviheted boxban, majd a kis urnájával hazamész.
2017. márc. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 12. 09:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Régi kérdés, de gondoltam leírom, nálam hogy alakult hasonló helyzetben: Én az enyémet eltemettem a telken, miután az állatorvos elaltatta. 15 éves volt a cica, áttétes daganatos. Szép sírhalmot csináltam neki, amit lenyomtam nehéz kövekkel, és körbeültettem virágokkal. Van mindenféle szolgáltatás már egyébként. A rendelő megőrzi az elaltatott cica tetemét addig, amíg a kisállathamvasztó cég érte nem jön. Utána pedig házhoz viszik az urnát, ami ilyen kis díszdoboz, tappancs mintával. Ezt utána bárhol szétszórhatod, nincs rá szabályzás.
2021. júl. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!