Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két macska (egy öreg, egy...

Két macska (egy öreg, egy kölyök) összeszoktatását hogyan kell elkezdeni? Hogyan könnyíthetném meg mindkettő számára az új helyzetet?

Figyelt kérdés

Van egy 11 éves lány cicánk a kertben és egy új fél éves lány cicánk. A kicsi egyelőre idebent a lakásban van, hogy megszokja az új otthonát, de kintre szeretnénk szoktatni. Hogy csináljuk? Az első próba-sétánál az öregebb világgá kergette a kicsit, alig tudtuk megtalálni.

Az öreg ivartalanított.



2017. ápr. 6. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem eleinte inkább odabent próbáld összeszoktatni őket, biztos lesz pár hónap mire megszokják egymást.
2017. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Awakening77 válasza:
Én valószínűleg úgy próbálnám, hogy az idős cica is legyen bent is, ne csak kint. Mert a lakásban ugye az ember a főnök, a macska az alárendelt. Így talán megérti, hogy az új kiscica nem egy odatévedt idegen, hanem egy új családtag.
2017. ápr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A macskák territoriális állatok, ha a kinti macska olyan típus, akkor el fogja üldözni kint. Vagy bent szoktasd őket össze, vagy sehogy.
2017. ápr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bent sajnos nem tudom, mert az öreg cica már eléggé elvadult tőlünk.
2017. ápr. 9. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!