Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miben vog "változni az életem"...

Miben vog "változni az életem"? (bőv lent.

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz 3 kölyökmacskám(amint a menhelyről elvihetőek lesznek). Egy nagy lakásban élek egyedül, a dolgokat már beszereztem nekik (almostálcák és társaik)

Arra lennék kíváncsi, hogy a mindennapjaimat a több takarításon kívül mivel fogják megváltoztatni ezek a macskák? :)



2017. ápr. 2. 17:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
miben fog×
2017. ápr. 2. 17:10
 2/11 anonim ***** válasza:
Éjszaka lehet, hogy zavarni fognak, mondjuk rád ugrálnak, nyalogatnak téged vagy játszanak egymással.Többet kell majd velük játszanod.
2017. ápr. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki! Én imádom a pici cicákat, amikor nyávognak.
2017. ápr. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Rumlira számíts és az éjjeli randarílozásra, de rengeteg szeretetet kapsz cserébe, örömteli vicces pillanatok lesznek bőven:)
2017. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A cica a legaranyosabb állatka :) viszont amire felkészülhetsz nem csak a több takarítás, hanem a kevesebb alvás. Nagyon öntörvényűek ahova fel akar menni oda fel is fog !!!! általában éjjel aktívabbak, amibe a gazdit is megpróbálják bevonni. a szőrük mindenbe beletapad és általában a ruháidon, ágyadban fognak aludni :) szeretnek a magasabb dolgokra felmászni (szekrénytető) a karmukat élesíteni nem e célra szolgáló tárgyon vonzza őket a szobanövény levelének rágcsálása vagy csak játszani vele, a nagyobb virágcserepet is előszeretettel használják alomtálcának. Amikor eszel mindig ott lesznek, ha tetszik nekik az illata az öledbe is felmennek a falatért:) idősebb korukra már nyugisabbak de fiatalon nem ismernek lehetetlent :)
2017. ápr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy szőrös szívű vagyok, de én magamra zárom (kulcsra) a hálót éjszakára, különben egyetlen éjszakát sem aludtam volna át az elmúlt 7 évben:S - de mivel a macskáim ehhez szoktak, ezért nem neheztelnek érte.

Sőt, a hálóba egyáltalán nem jöhetnek be azt az ajtót mindig kulcsra zárom, így ott tartom a féltett, törékeny cuccokat, a mérgező szobanövényeket és legalább ott nem szőrös minden:)


Vannak növények, amik mérgezőek a macskákra, az egyik legveszélyesebb a liliom, ha ilyet kapsz / veszel, akkor csak olyan helyen legyen, amihez a macskák semmiképpen nem férhetnek hozzá!


Azt is gondold át, hova engeded fel őket, és hol mit törhetnek össze - helyezd biztonságba, amit féltesz!


Az első naptól neveld őket, ne az legyen az első két hétben, hogy "milyen aranyos" - persze, hogy azok, de ez nem menti fel őket az alól, hogy pár szabályt megtanuljanak. Okosak ők, csak sokszor makacsok! Majd meglátod, milyen kompromisszumot tudtok kötni, hogy hosszútávon mindenki elégedett legyen!


Amire még figyelj, hogy 3 macskának 1 alomtálca persze nem elég (nem tudom, hányat vettél). Ahogy nőnek, figyeld, hogy alakul a rangsor és milyen sora van a hierarchia alsó fokán álló állatnak (pl. sokszor nem engedik a dominánsak az ételhez és az almostálhoz)

2017. ápr. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi sem lesz biztonságban, amit nem zársz be a szekrénybe. Az én macskám már a fiókot is ki tudja húzni. :-) Asztalra, polcokra, szekrény tetejére nyilván felugrik. Van kaparófája, de a szövet és műbőr bútorokat is kaparja, némelyik fabútor sarkát, éleit megrágta. A bejárati ajtón nem lehet nyugodtan ki-bejárni, mert mindig szökni akar. A kilincsre felugrik. Ha nincs bezárva az ajtó, kinyitja. Mikor be van indulva, és szaladgál, előfordul, hogy rajtunk vesz lendületet, keresztülfut az emberen ahogy ülünk-fekszük, és jól hasbarúg. Ha provokáljuk, harap-karmol. Ilyenekre felkészülhetsz. :-)
2017. ápr. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Harom cica mellet barmi megtortenhet.Irtak az ejszakai rohnagalast,de az is lehet,h este tiprodni fognak az agy mellett,h mikor fekszel mar le,mert veled akarnak aludni.Sok idod fog elmenni arra,h nezed ahogy jatszanak meg arra is,h allsz a boltba es probalod kitalalni,h milyen kajat vegyel.Az etetes sem mindig egyszeru.Unatkozni nem fogsz,de jo lesz nagyon.:)
2017. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! mindenkinek megy a hasznos! :)

Egyedül a konyhaasztalra nem fogom őket felengedni, de mivel valószínűleg úgy is felmásznak majd oda is ha nem leszek otthon, így lesz rajta egy + terítő. A konyhaasztalomon kívül bármire felmehetnek, az nem zavar, az sem ha a hálóba mennek be, vagy esetleg bebújnak hozzám az ágyba :)

2017. ápr. 3. 15:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Amíg fiatalok, nagyon sok galibát tudnak csinálni, de aztán lenyugszanak, én legalábbis ezt tapasztaltam. Az jó, hogy nem egy cica lesz, így el tudják egymást szórakoztatni. Nálunk négy macska is tudott egy alomtálcát használni, enni viszont meghatározott sorrendben szoktak, erre érdemes figyelni, hogy az utolsó a sorban is jóllakjon. Az alvás nem mindig egyszerű velük, nekem többnyire 3 macsek van az ágyamban, mindkét oldalamon egy és még egy a lábamnál :) Reggel pedig már alig várják, hogy felkeljek, úgyhogy a későig lustálkodás nem szokott összejönni (hacsak nem etetem meg őket és visszafekszek). Sok vicces dolgot tudnak csinálni, és persze imádnivalóak, mindegyik külön egyéniség.
2017. ápr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!