Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van-e különbség a herélt és a...

Gyudbal kérdése:

Van-e különbség a herélt és a nem herélt kandúrok anyagcseréje között, és ha igen, micsoda?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 6. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Van. Kevesebb lesz az energia igényük ,és ezért elhízhatnak ,ha ugyanúgy etetik őket. Lehet kapni sokféle alacsony energiatartalmú light tápot .
2017. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Van különbség hiszen a konkrét hormon háztartás borul fel kasztrálás estén. Magáról a különbségről semmit sem tudok, a józan paraszti ész itt kimerül :P
2017. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az az igazság, hogy látva, mennyire szereti a nyers húst ("nyesedéket", szívet, májat, halat stb.), arra gondoltunk, hogy teljes egészében átállítjuk ilyen étrendre. Hétéves, reggel kap 45-50 dkg száraz royal canint (steril), este kiegészítésnek egy keveset a fentiekből. Szerintetek jó ötlet?

2017. ápr. 6. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze, de májból ritkán adj, mert csontkinövést okoz.
2017. ápr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy segítettetek! Szerintem tartunk egy próbaüzemet az új koszton, és figyeljük a változásokat - ha lesznek.
2017. ápr. 7. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Az ivartalanított kandúrok anyagcseréje egy kicsit lassabb. Az ivarosok izgágábbak, ezért több kalóriát égetnek.

A hormonháztartás nem borul fel, csak szépen lassan kiürülnek a gerjedelmet okozó hormonok. A többi hormonja normálisan termelődik továbbra is.

2017. ápr. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

45-50 dkg-ot? Ugye grammot akartál írni? A Royal termékeitől vannak sokkal jobbak is és nem ilyen magas az áruk. Pl. Optima termékek. Fressben nézz körül.

Nekem a cicák és a kutyák is ivartalanítva vannak, állatvédő vagyok. Én nem tápozom őket, főzök nekik. Húst és pici rizst főzök bele. Ezenkívül zöldségeket is szeretik. Nyersen etettem egy ideig, de az idős korban hozzám kerülő yorkik nem ették meg. Azóta főzöm a húst. B.A.R.F.-shopban ha körül nézel, találsz jó ötleteket.

2017. ápr. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A Tengerész ***** válasza:
73%
Az anyagcserét sajnos nem tudom pontosan, de azt láttam, miképpen változott meg egy kandúr. Ivaros korában állandóan csavargott, rettenetesen elhanyagolt, koszos volt a külseje, sovány mint az agár, rendszeresen jött vissza szörnyű sebekkel amiket a többi kandúrral való csatázásban szerzett, olyankor napokig nem evett, elő se jött a lukjából. Mindennek vége lett amint kiherélték, tiszta mint a patyolat, nem mozdul otthonról, ott mondjuk védi a területét az idegen jószágoktól, kutyát, macskát megtámad és előz, de megszűntek a többnapos koslatások, nem hugyoz mindent össze rettenetes szagú vizeletével, viszont kövér lett mint a disznó.
2017. ápr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, grammot akartam írni :) A tippet a tápokról köszönöm. A mi macskánk csak a kukoricát és a borsót szereti, ha lepottyan a pizzáról :) A főtt húsért annyira nincs oda, mint a nyersért.

Azt viszont nem egészen értem, hogy az ivartalanítás és állatvédelem miképpen függ össze...

2017. ápr. 17. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!