Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt egy macskasuttogó?

Van itt egy macskasuttogó?

Figyelt kérdés
Van egy egyéves herélt sziámi cicám! Van egy olyan gondom vele, hogy amikor a barátom itt van úgy viselkedik mint valami vadállat! Egy igazi fúria. Lapulva jár, nem akar enni-inni, csak nehezen. Wc-t is ritkábban használja. Aludni sem akar a közelünkben. Semmi. Mit tegyek vele? Barátom nem verte sose, nem volt aggresszív vele. Eleinte sziszegte, most már akkor is sziszegi mikor felé megy és folyton megy el. Nem tudom mi lelete. Próbáltuk kajával, cirógatással, enyhe szidással, csak amikor sziszegett, de semmi javulás, sőt! Csak ül és néz, semmi egyéb legtöbbször, vagy elbújik és alszik. Hogyan szelidítsük meg a macskát? Mit tegyünk? Mert ez így nem nagyon maradhat. Ez senkinek sem jó. Mondjuk a párommal nem élünk még együtt, heti 2-3 éjszakát tölt itt velem, a macska ugye ekkor ilyen lüke. De ilyenkor velem sem foglalkozik. A fő gondok a herélés után kezdődtek! Tud valaki megoldást?

2017. ápr. 6. 22:07
1 2
 1/16 anonim válasza:

Erre nehéz úgy választ adni, hogy nem látni bele a macska környezetébe, ill. hogy más helyzetekben hogyan viselkedik. Ajánlom Jackson Galaxy videóit (Pokoli macskák sorozat, eredeti címe "My cat from hell"). Sokat lehet tanulni belőlük.

Az első gondolatom az, hogy van-e olyan hely, ahova a macska fel tud mászni, hogy beláthassa az egész területet, vagy biztonságba vonulhat?

2017. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
meg kell szoknia. ilyen fiatal cicáknál ez problémás folyamat.
2017. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Kedves második, normál körülmények között nem az. Ha a macska kiegyensúlyozott, nem viselkedik így, ha idegen érkezik.
2017. ápr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Először is köszönöm a tippet, megnézem a pokoli macskák sorozatot mindenképpen!

Egy családi házban vagyunk ketten. Mikor dolgozom egyedül van itthon, mikor meg hazaérek együtt vagyunk. Olyan mint egy kiskutya mindig lohol a sarkamban.

Úgy kimondott magaslat mincs neki, de mindenhova felmászhat, kivétel ahol a kaja van, azaz az asztal és a pultom, gáztűzhely. De mehet fel a dolgokra, de nem szokott, nem igazán. Mindig lent játszunk, valahogy azt akarta mindig, szeret vadászni minden mozgó dologra.

Az a gond, hogy barátom nem idegen! Kezdetektől idejár, vele hoztam el! Végig. Aztán addig nem volt gond, amíg nem lett kasztrálva, onnantól lett ilyen. Pedig sose ütötte meg, mindig velem voltak. Aztán ha megölel meg puszilgat, már sziszeg, morog, ha közelít hozza szintén, kajától egyenesen elszalad. Minden praktikát próbáltunk és nem javul. Kizártuk, nem foglalkoztunk vele, semmi. Rongattuk, cirógattuk, semmi! Kezdek kétségbe esni!!

2017. ápr. 6. 22:35
 5/16 anonim ***** válasza:
pedig biztosan szép pár voltatok...
2017. ápr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ne macskasuttogót keress, hanem egy állatorvost. Lehet, hogy baja van és nem érzi jól magát, azért viselkedik így.
2017. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért írom ez, mert félválról veszem a problémád kedves kérdező, de a macskasuttogónak annak kellett volna lennie, akitől vettétek a cicát. Sok sziámira jellemző az agresszió és az egy gazdásság. Tehát valószinü féltékeny rád. Nem hinném, hogy az ivartalanítással függ össze, inkább addigra lett "nagyfiu" játszon vele sokat a párod, vigyen neki jutifalikat, ha pestiek vagytok keressetek fel cicaszittert, ő viselkedési problémákat is kezel. A 18-ba láttam eggyet.
2017. ápr. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Jól írja a 7-es. A sziámi nagyon elterjedt macskafajta, pedig nagyon speciális igényei vannak, és csak olyanoknak való, akik értenek hozzá. Ők nem igazán házikedvencek. Nagyon okosak, de rendkívül sok törődést, figyelmet, játékot igényelnek, folyamatos társaságot és nagyon sok mozgást. Ha napközben sokat egyedül van, frusztrált lehet. És ha még azt a kevés otthon töltött időt sem rá koncentrálva töltöd el, hanem a barátoddal, akkor természetesen féltékeny lesz. Nem hinném, hogy ez az ivartalanítással függne össze. A sziámi-tartás kemény vállalkozás.
2017. ápr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Huhh a videón jót mosolyogtam!

De ha úgy lenne, hogy nem jól van tartva, nem lenne boldpg velem sem, szóval ezt kizárhatjuk!

A gond ott van, hogy amint írtam is, barátom pici kora óta hetente látta, de mégis van ez a gondunk vele.

Viszont csak itthon. Amikor viszem magammal, mert több napra megyek barátomhoz, akkor is ellenséges vele, de nem ilyen passzív.

Nem hinném, hogy gondok lennének a neveléssel, okos, intelligens macska lett belőle. Az a baj, hogy csak a barátom megjelenésekor cserélik ki teljesen. De olyankor engem is elkerül, csak leül, van hogy egész nap csak néz, van hogy elbújik.

Most is míg írok a hasamon fekszik és dorombol, félúton az álomországába.

2017. ápr. 7. 19:56
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!