Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van itt egy macskasuttogó?

Van itt egy macskasuttogó?

Figyelt kérdés
Van egy egyéves herélt sziámi cicám! Van egy olyan gondom vele, hogy amikor a barátom itt van úgy viselkedik mint valami vadállat! Egy igazi fúria. Lapulva jár, nem akar enni-inni, csak nehezen. Wc-t is ritkábban használja. Aludni sem akar a közelünkben. Semmi. Mit tegyek vele? Barátom nem verte sose, nem volt aggresszív vele. Eleinte sziszegte, most már akkor is sziszegi mikor felé megy és folyton megy el. Nem tudom mi lelete. Próbáltuk kajával, cirógatással, enyhe szidással, csak amikor sziszegett, de semmi javulás, sőt! Csak ül és néz, semmi egyéb legtöbbször, vagy elbújik és alszik. Hogyan szelidítsük meg a macskát? Mit tegyünk? Mert ez így nem nagyon maradhat. Ez senkinek sem jó. Mondjuk a párommal nem élünk még együtt, heti 2-3 éjszakát tölt itt velem, a macska ugye ekkor ilyen lüke. De ilyenkor velem sem foglalkozik. A fő gondok a herélés után kezdődtek! Tud valaki megoldást?

2017. ápr. 6. 22:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"De ha úgy lenne, hogy nem jól van tartva, nem lenne boldpg velem sem, szóval ezt kizárhatjuk!"


Attól még, hogy boldog veled, nem biztos, hogy eleget kap belőled. Lehet, hogy több közös játékra, akcióra, programra vágyik. Ha annyira kiegyensúlyozott lenne, akkor nem lennének ilyen agresszív megnyilvánulásai. Próbáljatok időt fordítani arra, hogy közösen, hármasban játsszatok. Ha fúj, akkor is próbáljátok a játékot húzogatni vele, szaladgálni vele. Érezze azt, hogy most ő van a középpontban.

2017. ápr. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ezt próbáltuk, hogy ő van porondon, játszik is velünk, de ahogy a párom közelít hozzá lelapul és elszalad, sokszor fűszerezve sziszegéssel. Nem agresszív, sziszegésen kívül nem megy el tetlegességig sosem. Amióta nevelem, csak egyszer kapott meg, az is kicsinek, mikor elvétette a harapást a kajára a kezemben.

Egyébként amikor együtt vagyok vele, sokat játszunk, sokat dorombol, sokat ugrándozik. Én még ki is viszem jobb időben az udvarra játszani. Mindenhová követ mint egy kiskutya.

Csak amint a barátom átlépi a küszöböt, mintha kicserélték volna, amint elmegy újra önmaga lesz. És ez nagyon rossz érzés nekem is, barátom is sajnálja és a macskának sem jó.

2017. ápr. 8. 09:24
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha pár napig házat cserélnétek, te laknál a barátodnál és ő nálad a cicával? Hátha összebarátkoznának, ha csak kettesben lennének.
2017. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ezt mindenképpen kipróbáljuk!
2017. ápr. 8. 16:49
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyet ne próbálj ki, hogy a barátod maradjon a cicával! Csak rosszabb lesz, hiszen te vagy a gazdája, és pont őt utasítja el.


Mivel suttogót kerestél, itt egy link:

[link]

ez ugyan egy cikk, viszont említve van benne egy állatorvos hölgy, aki pszichoterapeuta is, és ilyen esetekkel foglalkozik.


Ha összefügg a heréléssel, akkor azért lehet(ne), mert a macska elvesztette az első számú fiú pozícióját hormonálisan is. Megváltozik a hormonháztartása és már nem akkora nagy "kan". Erre odamegy egy férfi.

Semmiképpen ne szidjátok, ezen nem segít!

Ráadásul te vagy a macskának a gazdi, a család, az egész világ. Ez olyan, mintha anyuka egyedül nevelné a gyerekét, és egyszer összejön egy új pasival, és hazaviszi, a gyerek meg csak pislog.

A másik, szakember mesélte, hogy a macskája kb. két hónap alatt szokta meg az új párját, mikor odaköltözött.

Az én esetem: volt egy párom, én jártam hozzá, ő nem jött, majd egy időben teljesen megváltozott, enyhén "meghülyült", már engem is idegesített. Pont ebben az időben elkezdett hozzánk jönni, itt aludni, és a macska érezte, hogy a srác egy idióta lett. Én is éreztem, csak persze én megpróbáltam helyrehozni a kapcsolatot, ezért néha ezt elfelejtettem. Hát elég volt a macskára nézni. Kikészült, ha veszekedtünk, nem aludt szinte semmit, ha a srác itt aludt, úgy nézett rá, mikor idejött, hogy "mi a fenét keres ez már itt megint", nem tudott szokásos módon oldottan viselkedni a saját otthonában a cica, de én sem. Volt olyan, hogy csak úgy evett, hogy ha kitettem neki a konzervet, ott álltam mögötte, míg megette. Ideges volt, félt, szorongott, utálta a csávót, meg ahogy viselkedett. Voltak még extrák.

Én kirúgtam a srácot, mert én sem bírtam. Neki kellett volna gyökeresen változni.

A macskának vettem egy feliway párologtatót, ez egy hónapra elég, és a stressz nagy részét feloldotta. Én ezt ajánlom, hogy próbáljátok ki. Ez a macska pofatájéki mirigyei által kibocsátott ún. feromonokat (illatanyag) utánozza. Egészen pontosan az anyamacska feromonjainak szintetikus utánzata. Megnyugtató hatással van a macskára, macskabarát-otthon szagot terjeszt el a lakásban. Viselkedési problémákra erősen ajánlott.


Itt olvashatsz róla:

[link]


Itt tudod a legolcsóbban megvenni:

[link]


Én amúgy is tőlük rendelek, de tényleg itt a legolcsóbb, utánanéztem.

Nekem az állatorvosom ajánlotta, az asszisztense is használta a cicájánál műtét után. Nekünk maximálisan bevált, tényleg jó.

A konnektoros része ugye örökké jó, és ha máskor is kell, majd csak az utántöltő flakont kell megvásárolni.

Szerintem próbáljátok meg!


Jaj, és az állat érzi, hogy te ideges vagy. Szóval ha miatta izgultok azt is érzi. Amúgy szerintem az lenne a legjobb, hogy mikor ott a srác nálad, akkor hagyjátok a cicát, igény szerint hadd vonuljon el. Te néha simogasd meg, de a srác ne nyúljon hozzá, ne foglalkozzon vele. Azt kell először megszoknia, hogy egyáltalán ott van a fiú. (Az én pasim még ennyit sem volt képes felfogni, mindenféle kajákat rakott a macskának, még ott is belemászott a területébe). És ez alapján szerintem ne nyúljon a macska cuccaihoz, csak te.

Később fokozatosan közeledjen hozzá, nem megy minden azonnal.

De szerintem a feliway sokat fog segíteni.

Sok sikert!

2017. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Huhh a kedves utolsó!

Nagyon szépen köszönöm, venni fogok ilyen párologtató mindenképpen!

Nálunk nem ez a helyzet, imádom a páromat, szó sincs ilyenróla, hogy ő fura lenne vagy bármi. Simogatni próbálja, de csak ennyi, mindenről lettünk, mert féltünk a cica egészségét.

Azt hiszem ebből doki lesz!

A nagy gondom, hogy kezdetektől jár a párom, együtt is hoztuk el a cicit. Nem volt eleinte gond, aztán valahogy elkésett sziszegni, rám is, csak büntették azzal, hogy olyankor napokig nem törődtek vele, csak a kaja meg álom, és nálam abbahagyta, de pàrombol hétel hétre egyre rosszabb lett minden. Nem támadja már, de csak szobrot játszik egész nap. Arról nem is beszélve, amikor összebújunk.

Ahh csak ez így senőknek sem megoldás.

Kipróbálom mindenképpen!

2017. ápr. 22. 09:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!