Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szíveden viseled a sintértelep...

Szíveden viseled a sintértelepi és menhelyi macskák sorsát? Ivartalanítod a saját macskád, hogy inkább ők találjanak gazdira a saját szaporulat helyett?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 23:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

Állat kategória !!

Most a macskákról és nem az emberekről beszélünk !

A kutyák legalább úgy éreznek mint az emberek ! nekik is fáj ..... sok minden !

Én szoktam segíteni , az enyém is ivartalanítva van a kutyám is , a mama macskáját is ivartalanítattam !

A 2 szomszédot is rábeszéltem , több ismerősőmet is sikerült! Mivel nagyon jó barátom az állatorvosunk , így együtt szoktunk segíteni a legközelebbi menhelyen , fél áron vagy ingyen ivartalanítani ! Ahogy tudok úgy segítek. Ha valakinek macsesz kell, akkor az államenhely felé irányítom , ahol ivartalanított macskát kap !

Tehát igen ivartalanítva vannak az állataim , még a lovam is (aki csőröd , ki lett herélve) !

Ennyit tudok értük tenni , de azt hiszem ha mindenki csak ennyit tenne, már jobb lenne a helyzet !

2010. máj. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%
a macskák szabad, önálló lények. vidéki vagyok, itt a gazdátlan macskák is gyönyörűek és jól tápláltak, életművészek. azokat a macskákat sajnálom, amelyikeket elfogják és ketrecbe zárják hogy szegény, gazdi kel neki. elég lenne ivartalanítani és visszaengedni, a macskák nem függnek az embertől mint a kutyák, nélkülünk visszavadulnak és teljes életet élnek.
2010. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
34%
utsó vok és mellesleg ivartalanított lány cicám van, de egy alom volt tőle és csak utána ivartalanítottuk.
2010. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

3 cicám van. Az egyik egy kisbolt raktárában született, pedig a boltosnak nem is volt macskája, csak odatévedt egy vemhes nőstény macska. A másik kettőt, az utcán találtam. Mindhármat ivartalaníttattam, egyébként 1 lány, és 2 fiú.

Mindenkit, aki valamilyen drága fajtatiszta cicát szeretne, megpróbálok rábeszélni, egy sima házira, és akiről tudom, hogy még nincs ivartalanítva a cicája, Annak elmondom az ivartalanítás előnyeit. Volt már, aki gonosznak és szívtelennek tartott. Sokan sajnálják a macskájukat. Inkább engedik, hogy kölykeik szülessenek, mondván, csak lesz velük valami. A tenyésztők pedig avval érvelnek, hogy a fajmacskák sokkal könnyebben kezelhetők.

Ez nem igaz. Az én 3 házi cicám, nagyon jólnevelt, és mondhatni, intelligens is, már ha macskákat lehet ilyen jelzőkkel illetni .

2010. máj. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
24%
Nah. Ne masszunk el tulsagosan. A fajmacska azert "jobb" (attol a nyilvanvalo tenytol eltekintve hogy penzbe kerul) hogy stabil jellemzo jelleme, temperamantuma van. (Egyfajta fajtajelleg) mig a sima hazinal rettentoen nagy a szoras. (Intelligenciara is)
2010. máj. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%

Ezt olvasva még szerencsésebbnek érzem magam, hogy nem vagyok sznob.

Valószínű, hogy a kevés valamire való házi macska közül, pont nekem sikerült kifogni, a 3 legintelligensebbet.

Mindegy, hogy milyen a cica, ha fajmacska és nem foglalkoznak vele, hiába a híres temperamentum, és intelligencia.

2010. máj. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
24%

23:41: latom, meg veletlenul sem akarod megerteni amit irok. Nem veletlen az idezojel a "jobb" kifejezesnel sem.

Bar, nem ertem, honnan tudod megitelni a fajmacskakat, mikor gondolom, olyanod meg soha nem volt...

De egyebbkent, vicces vagy sem azert jobb a fajmacska, mert az penzbe kerul, es igy kevesbe hajlamosak "lesz masik" modon kezelni egyesek. Ez nem sznobizmus, ez szomoru teny. -_-!

2010. máj. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
70%

Persze, így van.

Mindenki vásároljon drága fajmacskát, a háziak meg csak sínylődjenek!

Ez egyszerű sznobizmus, nem más.

Mi az, hogy ha elvész, lesz másik?!

Egy állathoz ragaszkodik az ember.

Az nem olyan, mint egy ruha, ami ha elszakad, veszünk helyette másikat.

Aki így gondolkodik, miért tart állatot?

Inkább az a szomorú tény, hogy sokan, akik kis pénzből élnek, és cicát szeretnének, inkább költenek egy ilyen kitenyésztettre, minthogy megmentenének egy egyszerűbbet, amit ajándékba is meg lehet kapni. Mindez pedig azért, mert ilyen hülyeségekkel beszélik tele a fejüket, hogy a fajmacskák szelídebbek, egészségesebbek, és fantasztikusabbak, mint 1 házi.

2010. máj. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%

01:15: nyugi, senki sem mondta hogy "fajmacskák szelídebbek, egészségesebbek, és fantasztikusabbak, mint 1 házi."

Inkabb, Isten hozott a magyar valosagban - ebben az orszagban sajnos igenis az a tendencia, hogy "nem koltunk egy allatra, mert ingyen kapunk masikat". Termeszetesen, vannak akik nem igy gondoljak, nem tagadom. De sajnos jelenleg a jelentos tobbseg nem becsuli az ingyen allatot.

Egyebbkent pedig, ha mindenki felelos allattarto lenne, vegul kipusztulnanak a "hazimacskak", es csak fajmacskat lehetne kapni. :P

Egyebbkent, elmondom, errefele sznobnak szamit az is, aki oltja, ivartalanittatja, es betegseg/baleset eseten meggyogyitatja a macskajat, mert "folosleges" dolgokra kolt. Szoval, szonbbozal nyugodtan, jolesik. :)

2010. máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Bocs de miért vagyok én sznob mert beleszerettem egy bizonyos fajta macskába? Most akkor is legyen házi macskám mert annak jobban kell a segítség meg mert neked az tetszik? Kinek lenne jó ha olyan állatom lenne amire nem vágyok maximálisan?

Amúgy meg hol láttál fajtatiszta, törzskönyves macskát menhelyen? Mert én nem sok helyen! Sajnos ebben az országban ez a helyzet! Amiért sokat fizetnek azt nagyjából megbecsülik amiért meg nem fizetnek, azt nem... Aki hajlandó utána nézni, sok pénzt költeni rá, az ebben az országban felelős állattartó, és nem sznob. Tudod aki ennyit áldoz egy állatra az sokkal jobb gazda lesz, mert hajlandó utána nézni.

Amúgy nekem is ivartalanított házi macskám van de tetszik egy-két fajta és ha lesz pénzem akkor veszek is egyet törzskönyvvel meg mindennel. Had tetszen már mindenkinek az amit akarés nehogy már ettől legyen rossz!

2010. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!