Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szíveden viseled a sintértelep...

Szíveden viseled a sintértelepi és menhelyi macskák sorsát? Ivartalanítod a saját macskád, hogy inkább ők találjanak gazdira a saját szaporulat helyett?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 23:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
22%

Az egyik macskám impotens mert kiherélte egy másik macska,


A másik macskámat meg amit egy horgásztó mellől mentettünk meg sem tudom fogni mert ahogy meglát elmenekül, és csak a kajára jön, meg az impotens barátjához látogatóba amúgy a szomszédok is etetik..

2010. máj. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen ivartalanítva van mióta tudom hogy ez milyen fontos, pedig nehéz döntés volt mert odavagyok a kiscicákért és sajátos módon csak nőstény állatai (kutya, nyúl stb stb) vannak nem tudom miért. De most direkt fiút választottam, mert tudtam hogy nem vet fel minket a pénzt, de ezt a műtétet még ki tudjuk fizetni.

Volt egy macskám amikor általánosba jártam. Ő volt a legjobb macska a világon. :( De meghalt mert minden évben elvetélt, illetve vért meg fejletlen magzatokat szült és persze az elején még jó pár kismacskát is szült akinek nem lett gazdája. Persze a szüleimnek csak egy macska volt akit nem visznek orvoshoz. :( Így hát meghalt 5 évesen, szegény az ablakom alatt várt mikor jöttem volna haza de pont aznap én h*lye bent lógtam a suliban... :( Ja és nem is tudta hogy melyik ablak az én szobám mert elköltöztem a ház másik részébe ő meg akkor nem nagyon járt be. Annyira sajnáltam és mindig bűntudatom van pedig "csak" egy macska. De azóta inkább az ivartalanítás, legfeljebb ha nagyon akarok kiscicát akkor veszek egy törzskönyveset vagy befogadok újszülötteket...

2010. máj. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen. És úgy érzem Te is.
2010. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
Mármint úgy értem a törzskönyveset hogy lehozhatok tőle egy almot és azoknak lehet biztos gazdájuk. Amúgy keverék meg házi cicám van és nagyon szeretem őket.
2010. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
13%
Nem.
2010. máj. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
77%
Én azt viselem a szívemen,hogy ne gyarapítsam tovább ezeket a menhelyi,vagy kidobott cicákat,ezért kell ivartalanítani!Szerintem amúgy is annyi gazdára váró cicus van(nem csak a telepeken),hogy lehet az ország egész lakosságának jutna 1-1.Sajnos attól,hogy az enyémek ivartalanítva vanak,még nem lesz nagyobb esélye a menhelyi cicáknak(talán csak egy picivel),ahhoz másnak is így kellene gondolkodnia,de ez az ország még nem tart itt és szerintem nem is fog soha,sajnos.Ehhez nagyon kevesen vagyunk.Ha megnyerem a lottót kampányba kezdek.Csatlakoztok?
2010. máj. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp! Teljesen egyetértek az előttem szólóval. Hozzátenném még, hogy az enyémek (két cica, egy öregúr és egy egy öreglány :) azért is vannak ivartalanítva, mert a saját szaporulattal sem tudnék mit kezdeni, kinek adni. Bár nálunk technikailag a fiú az elkódorgás és az agresszió miatt, a kislány pedig azért került ivartalanításra, mert nem tudott életrevaló cicát világra hozni. Benne voltak a szegénykék holtan. :( Ezután a saját biztonsága érdekében elköttettük.
2010. máj. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Mindket macskamat (ket kandurt) a menhelyrol fogadtam orokbe. Azota is a csalad tagjai, es epp ugy torodom veluk, mint egy gyerekkel. Mindketto , Misi es Viktor ivartalanitva van. Viktor fogorvosi kezelesre szorul, mert rosszak a fogai.

Azokat az embereket, akik az allatjukat elhajitjak, mint holmi jatekszert, betennem a menhelybe!

Nagyon sajnalom, hogy az allam nem szponszorizalja anyagilag az allatokat! Nem csak az emberek szamitanak, hanem az allatok is!

2010. máj. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A saját macskámnak mindent megadok, természetesen ivartalanítva van, de a sintértelepi cicákon nem tudok segíteni, mert az anyagi lehetőségeim nem teszik lehetővé. Maximum sírni tudok értük.
2010. máj. 14. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
Én az éhező gyerekek miatt sírok. Ők sokkal fontosabbak,.mint a macskák. De azzal egyetértek,hogy a kóbor macskáékat ivartalanítani kellene,és ha túl sok van,akkor elaltatni.
2010. máj. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!