Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáink vajon összefognak...

A macskáink vajon összefognak szokni? 2 Kislányhoz jött egy kandúr bővebben lent.

Figyelt kérdés

2 cicánk van az egyik 8 a másik 6,5-7 hónapos. Mindketten nőstények. A 8 hónaposat örökbe fogadtuk , de neki még volt két testvére, két kandúr. Na most 7 hónap után elhoztuk a még gazdátlan (napokban ivartalanított) kandúrt. Most a kisebbik fúj rá még morog is.Nagyon fél a kandúrtól. A nagyobbik (a testvére) felismerte őt, vele rendben van. A kandúr egész nap nyávog és keresi az előző társait. Tegnap a szőnyegre is odakakilt.Pedig 3x is megmutattuk neki az álom helyét szóval valószínűleg félelmében tette. A fiú cicát nem zavarja ha fújnak rá, mert a menhelyen ahonnan elhoztuk volt egy cica ketrecben aki fújt rá, ő még direkt leült elé. Tegnap otthon hallottam elhangozni a ,,lehet hogy visszakéne vinni" mondatot de szerintem ez hülyeség mivel most van csak nálunk 24 órája. Én úgy gondolom hogy ennek idő kell, bár nem vagyok tapasztalt e-téren. Ezért lennék kíváncsi hogy nálatok mi volt ill. mit javasol nátok és mit tehetnénk a helyzet érdekében(Tippeket várok).

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. ápr. 30. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Idővel megszokják egymást. Viszont az fontos lenne, hogy legalább két, még inkább 3 alom legyen különféle helyeken.
2017. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Idővel rendben lesz.

DE tényleg kellene min. 2 alomtálca (hivatalosan egyel több kell, mint ahány macskát tartasz, de nálunk 2 macskára csak egy van, mivel jól kijönnek, nincs ebből gond). Állítólag a macskák szívesen "terrorizálják" egymást azzal, hogy nem engedik egymást oda az almostálhoz és kajás- meg a vizestálhoz.

2017. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
az ilyeneket sose ertettem, normalis csalad max 1 macskat tart akarcsak mi es nem csinal allatkertet a hazbol, meg ez a macska wc bentre hat ez gusztustalan, meg kell tanitani a macskat hogy kerezkedjen ki ha kell neki, de a legjobb be se engedni max neha kicsit, a macskanak kint van a helye.
2017. ápr. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as:

igazad van, hogy egy macskának kinn lenne a legjobb. De pl. a mi környékünkön egy macska sem "húzta" így 3 évnél tovább (de nem egy az egy évet sem érte meg), pedig kinti-bentiek voltak. Volt minden: autó elütötte, vírusfertőzést kapott (nincs enne védőoltás), ellopták, megmérgezték (volt, hogy szándékosan, volt, hogy véletlenül), meglőtték (!). A mostaniak ezért bentiek, és már 7 évesek - és azért vannak ketten, hogy legyen fajtársi kapcsolat (ivartalanítottak)

(2-es voltam)

2017. ápr. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat eddig ugye ketten voltak nekik 2 almuk van. Most akkor egy harmadik is lesz ha nem jönnek majd ki :). 3/4 normális család vagyunk.Tudod te milyen körülmények között voltak a macskák a menhelyen? Tulajdonképpen mi most rohadt jót tettünk neki azzal hogy elhoztuk onnan. Zsúfolt volt az egész, büdös is no meg levegő az nem volt. Mellesleg nem a személyes véleményed kérdeztem hanem hogy mit tehetnénk összeszokásuk elősegítése érdekében.Mégegyszer köszönöm a normális válaszokat :))
2017. ápr. 30. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!