Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem szereti, ha...

A cicám nem szereti, ha felveszik, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kandúr kiscicám, britt rövidszőrű.

Semmi okom panaszra, abszolút illedelmes, játékos, kedves,harcias,minden megvan benne, ami kell.Az egyetlen dolog amit sajnálok, hogy ki nem állhatja, ha kézbeveszik, felveszik. 5-6 másodperc után elkezdi magát eltolni, kapálódzik stb. Nem harap,nem karmol, de egyértelműen tudatja velem,hogy tegyél le mert utálom ezt. Én persze tiszteletben tartom, és nem nyaggatom.

Az ismerőseim viszont azt mondják,minél többet fel kell venni és nyúzni, gyömöszkélni, hogy szokja meg most amíg kicsi. Mi erről a véleményetek? Szabad ezt erőltetni, vagy törődjek bele,hogy ő ilyen és kész? :) Nem szeretném "üldözni" sem a szeretetemmel.



2017. ápr. 23. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad nyaggatni, mert csak megutál! Nekem volt olyan macskám, akit nem lehetett felvenni 3 évig, de ha ő úgy gondolta, akkor simán beült az ölembe és szunyókált... De simogatni, vagy hozzáérni akkor sem lehetett, különben azonnal leugrott! Ez teljesen normális! Minden macskának más a személyisége, ő ilyen! De aztán majd változni is fog, ahogy felnő, természetesen! :)
2017. ápr. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jackson Galaxyt ismered? A pokoli macskák c. műsorban sokat beszél erről (de könyve is van), hogy kell helyesen felvenni. A lényege az hogy ne úgy mint egy kisbabát, hanem egyenesen álljon és a mellső lábaival a karodon támaszkodjon.

Szóval az első tippem hogy nem jól veszed fel/tartod.

De itt jön a képbe az én macskám, aki megcáfolja az egészet azzal, hogy szereti a kisbaba pózt is (háton a karomban), meg mindenhogy kb. De persze ha nincs olyan hangulatban akkor nem.

Ez a második tippem, hogy rosszkor próbálod felvenni. Ha játszós, vadászós akkor nem fog menni. Akkor próbáld mikor bújós, nyugis.

A macskák nagyon félősek, pánikolósak. A lényeg hogy úgy alakítsd a felvételt hogy mindig érezze hogy nincs csapdában, nem szorítod, ha akar el tud menni bármikor.

2017. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!

Ki kell ismernem még jobban, tény hogy félős! Szerintem is lehet, hogy nem jó pozban tartom, mert valóban "kisbaba" pózban veszem fel mindig, mert nekem az esik kézre, de fontosabb hogy a cicának mi a jó, igazatok van. az is lehet hogy idősebb korára megszereti, de néha félek, hogy ő egyszerűen nem olyan típus. ami nem baj, szeretem imádom,sokat bujik, udvarol, nyaldoz, tehát szeret. csak szeretném néha felvenni, és olyan rosszul esik mintha undorodna tőlem, pedig tudom hogy nem :)

2017. ápr. 23. 12:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem minden macska szereti, ha felveszik, ez van. Lehet, hogy majd megszokja, lehet, hogy nem.

A legtöbb macskánk szeretett ölben lenni, némelyiket akár háton is tarthattam, de volt 1-2, amelyik inkább magában szeretett ülni és nem nagyon igényelte az emberi társaságot (ellentétben a tipikus macskával, aki jön, törleszkedik meg minden).

Erőltetni nem erőltetném semmiképp. Ha menni akar, hadd menjen. Nyilván felvenném, mert én olyan vagyok, de a kapálózáskor leraknám.

Egy nagy kandúr járt ide tavaly, na az volt ilyen. Bámulatosan aranyos, doromboló, törleszkedő cicc volt, de csak a talajon.

2017. ápr. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mikor rá néztem a kérdésre szinte biztos voltam, hogy brit cicáról lessz szó, ök nem annyira ölbe cicák, de idővel tán finoman hozzá szoktathatod.
2017. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem sem szereti az egyik macskám ha felveszem.Egy pár percig bírja, de utána türelmetlen lesz és akár rúg is,csak tegyem le.

Míg egy másik cicám szereti ha felveszem, nem kérezkedik le.

Pedig testvérekről van szó, mégsem egyformák.

Szerintem ne erőltesd, majd nyit feléd.

És tényleg nézz utána hogyan kell helyesen felemelni.Ha fáj neki vagy kényelmetlen,akkor amiatt is utálhatja.

Macskáskönyvekben mindig foglalkoznak ezzel,hogy kell felemelni,olvasgass utána.

2017. ápr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
sokszor fel kell emelni ha nagyon nem tetszik neki akkor is, elobb utobb megszokja es rajon milyen jo is az neki is es neked is.
2017. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az enyém házi macska és rühelli, két pólómat kikarmolta, úgyhogy én nem erőltetem. Ő egyedül azt szereti, hogyha főzök felugrik a vállamra, és nézi a kaját. Olyankor is úgy, hogy a hátsó lábát lelógatja az egyik vállamon, a másikon meg a mellső lábaival kapaszkodik, és közben dugja előre a fejét és szimatol. Ölben sem alszik és este sem hajlandó velem aludni, csak a mellettem lévő fotelben. Vannak ilyen ciccek.
2017. máj. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt van a kuty... macska elásva! :D


Az enyém nem bánja ha felveszem, de ha kisbabapózból mindig kapálózott, utálta.

2017. máj. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Van néhány tippem, ami az én cicámnál sokat segített. 2 hónapba telt, mire változást értem el nála. Sajnos másoknál azóta nem marad meg, nekem viszont tűri és nem sértődik meg utána, hanem dorombol, dörgölőzik. (nem brit am.)


1. mindig csak rövid időre vedd ölbe, utána pedig adj neki jutalomfalatkát. Az ölelgetést jó dologgal fogja összekapcsolni.


2. játék közben, etetés közben sose vedd fel, mert ez frusztrálni fogja.


3. fáraszd le, játssz vele sokat, utána sokkal inkább fogja tűrni az ölbevételt.


4. etetés után, amikor teli van a pocija, sose vedd fel, az kellemetlen lehet neki, hasmenést-hányást idézhet elő.


5. ez a legfontosabb: legyek szinkronban a cicával. mielőtt felveszed, mindig csinálj "üdvözlőpuszit", nem tudom ezt jobban kifejezni: amikor összeérintitek az orrotokat, vagy egy ujjadat és az ő orrát. Ha ez megtörténik és a cica nem hagy faképnél vagy húzódik el tőled, akkor gyakorlatilag mindketten egymással akartok foglalkozni. Simizd és emeld fel.


6. az okozhat még problémát, ha nagyon óvatoskodva emeled fel, a cica nem érzi magát biztonságban. Határozottan és erősen kell felemelni (persze nem úgy, hogy fájjon neki, de ne is tudjon kiugorni a kezedből)


7. a "nem kell erőltetni" arra vonatkozik, hogy nem kell minden órában emelgetni és az öledbe erőszakolni, miközben a cica fúj, harap, karmol, menekül, mert akkor tőled is félni fog nem csak az ölbenlevéstől, de gondolom nem ez a helyzet :) ha tudod, hogy üres a pocija, kicsit felveszed, megszeretgeted aztán jutalomfalatkázol vele.


Én ezeket csináltam a cicámmal. Amúgy nem "helyesen" emelem fel, hanem úgy, mint a kisbabákat és nekem már ezt is tűri. Magától nem jön ölbe, erre nem is különösebben vágyok, viszont szeretem felemelni és megszeretgetni. Egyébként már nem jutalomfalatkázom utána, mégis elvan az ölemben, még úgy is, ha közben a másik kezemmel pl. teregetek. Nem akar leugrani, megvárja amíg én unom meg és leteszem.

2017. máj. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!