Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kezelést ajánlanátok,...

Milyen kezelést ajánlanátok, amit nem CSAK az állatorvos végezhet el? Többi lent.

Figyelt kérdés

A sógorom macskája eltűnt pár hete.Most visszatért egy nyílt sebbel a jobb hátsó lábán.Borzalmas szaga volt a macseknak, megnéztük és egy 2 centis nyílt seb van rajta.Gondolom valami seb elfertőződött, és elkezdték a férgek élve felfalni szegény cicát.Elvittük tegnap állatorvoshoz,

de ez egy kib@aszott barbár volt.A macska szenvedett miközben az az idióta kínozta.Sem érzéstelenítást nem adott neki miközben pucolta ki egy kiskanálszerű valamivel a sebet, sem nem altatta.Tudom, hogy ilyen esetekben van éber altatás, vagy helyi érzéstelenítés, és ha kérem akkor figyelembe kell vennie , és beadni neki.Kipucolta a sebet, adott neki bethadoxint(nem igazán értettem mire föl, de mindegy) és neostromosan-t, ami pláne nem erre való, de mindegy.


Szóval lekezelte, kiszedte a lárvákat, befecskendezett számomra idegen anyagot, és mikor kérdeztem, sem mondta mi az, azt mondta vegyszer ami megöli a lárvákat.

Utána féregtelenítő tablettát kapott, jóddal lelocsolta a sebet és mehettünk a dolgunkra.Kérdeztem nyílt sebet nem kéne kicsit jobban ellátni?Esetleg befedni, és cserélni a kötést napi párszor?Azt mondta akkor ami benne van lárva benne is marad, így meg kijön belőle.Igen, de nyitva maradt az állat lába, és a lukon befér az ujjam, és az első ujjpercig el is tűnik benne(nem tettem bele, de láttam mekkora kanál fért bele).Kétlem, hogy ez így rendben lenne, valami tisztítás, és további fertőzések megelőzésére is szeretnék felkészülni.Biztos van valami módszer amivel meg tudom gátolni az esetleges gondokat és nem szeretnék ehhez az állatorvoshoz visszamenni.Viszont sajnos akinél be van regisztrálva a macska , ő csak szerdán lesz, addig pedig nem szeretnénk várni, hátha megint valami baj történik.



2017. máj. 7. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig keressetek másik állatorvos. Azt a barbárt meg jó lenne valahol jelezni a nem megfelelő munkája miatt.
2017. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenféleképpen elvinnem másik orvoshoz.

Sajnos vannak ilyen orvosok, nem is értem miért lettek alatorvosok.

2017. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Allatorvos*
2017. máj. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Befedni valószínűleg nem véletlenül nem fedte be, tisztulnia kell a sebnek. Viszont gallért kellene a cicára adni, hogy ne érje el és ne nyalogassa, természetesen lakásban kell tartani, míg meg nem gyógyul teljesen.

Szerdáig Betadinnal mosd át neki naponta kétszer, és tartsd tisztán.

2017. máj. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól írta az elöző, betadinozd, ne kösd be semmivel. Gallért kérj ettől a barbártól szerdáig, aztán vidd máshová szegényt.
2017. máj. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Állatkórház, másik állatorvos. És ehhez nem vinném vissza többet. Szerintem nyílt sebet is kéne takarni, oké, hogy esetleges lárvák jöjjenek ki, de azért ne fertőződjön felül mással az a seb. Ha az embereknél van nyitott sebkezelés, feltételezem valami macska-verzió is kéne legyen. Ráadásul szerencsétlen rettenetesen szenvedhet, én már fájdalom csillapító miatt is elmennék másik orvoshoz, aki minimum bódításban kezel egy ilyen súlyos sérülést.


Jobbulast szegény ciccnek.

2017. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, viszik már orvoshoz.Az orvos neve (lehet ez nem túl etikus, de aki teheti kerülje, én is azt tettem volna, csak ügyeletben oda irányítottak)Kesztölc-ön rendel, és a neve Bogdán Levente.Esztergomban is van rendelője, de sem a körülmények, sem az orvos nem igazán nyerte el a tetszésemet, de sajnos muszáj volt valahova elvinni.Köszönöm mégegyszer a a válaszokat.Minden jót.
2017. máj. 8. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!