Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák tudnak számolni?

A macskák tudnak számolni?

Figyelt kérdés
Ha pl egy macskának születik 5 kölyke és egyiket elvesszük tőle, amikor nem látja, (csak elméleti kérdés), akkor észreveszi, hogy csak 4 kölyke van, és nem 5? És elkezdi keresni az ötödiket?
2017. máj. 16. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem észreveszi
2017. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen.
2017. máj. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem a klasszikus értelemben vett számolásról van szó, de igen, észreveszi.

Hogy el kezdi-e keresni, azt nem tudom.

2017. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem keresi. Pontosabban addig nem amíg nem hallja nyávogni. Viszont tud számolni, mert mikor viszi őket A-ból B-be akkor annyiszor fordul/ bevárja őket...
2017. máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Igen, keresi. Pl. nálunk megellett két macska, de az egyik kiscicát kinyírta a kutya. Onnantól kezdve ide-oda cibálták egymás között az egyik kölyköt, főleg etetésnél, hogy mindig teljes legyen a létszám.
2017. máj. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem ez inkább memória. Most egy macskának max kb 8 cicája lesz, annál több azért ritka, de inkább 3-4. 3-4 macska képe a fejedben könnyen megragad, ő is valószínűleg erre emlékszik, a négy kiscica képére, hogy kell lennie egy cirmosnak, egy vörösnek egy feketének meg egy fehérnek. Ha a fehér hiányzik, akkor a képből hiányzik a fehér, nem kivonja a létszámot az egészből. Plusz társít hozzájuk hangokat, szagokat is, az is biztos segít emlékezni.


De kétlem, hogy ha pl 40 kismacskát kéne gondoznia, akkor emlékezne mindegyikre, vagy feltűnne, hogy vki hiányzik.

2017. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
korlátozottan tud, vagyis, ahogy előttem is írták, nem igazán számolás ez, de igen, észrevenné, tudná, hogy valaki hiányzik.
2017. máj. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
37%

Igen.


Egy cica, két cica, három cica, hajjj!

Megfogta az icipici egeret :D

2017. máj. 17. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Szagokra emlékszik, nem színekre,nem számokra.
2017. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!