Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az baj ha a 6 hetes cicám 2...

Az baj ha a 6 hetes cicám 2 naponta kakil?

Figyelt kérdés
Fôtt húst szokott kapni meg laktózmentes tejet. FôtthústEszik rendesen, de nem kellene napi többször nagyvécéznie?

2017. máj. 21. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:

A hús miatt lehet, keményebbé teheti a székletet, hát sajnos meg kell vizsgálnod manuálisan a végterméket (megfogod egy nylonzacskóval). Egy kiscicának naponta kétszer kéne kakilnia! Javasolnék egy kis nedveseledelt, valami jófajta konzervet a főtt hús mellé, hogy lazítsa a dolgokat.

A végbélnyílása hogy néz ki? Nincs kidudorodva, esetleg sérülve?

Vizet adj neki, az minősül a macskánál folyadéknak, a tej eledelnek minősül macskáéknál.

2017. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Baj. Vizet is kellene innia! A tej nem ital, hanem étel.
2017. máj. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A macskáknak semmi szüksége tejre
2017. máj. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Egy kicsit ki van dudorodva és piros a végbelénél.

2 hete csak úgy evett, hogy kecsketejet ivott és abba raktam bele pici falatokat, mert máskülönben nem ette a kajáját. Most már többnyire eszi a sima kaját is, de így is sokszor sír a tejért. Sima vizet nem akar inni. Esetleg úgy, ha a vízbe tejet rakok.

2017. máj. 22. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Mit keresett nálad 2 hete??
2017. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2 hete még elég lett volna, hogy az anyja szoptatja. Mi lett az anyjával?

Valószínűleg az a baj, bár ez csak tipp, mivel nem vagyok orvos, hogy túl korán lett elválasztva és nem neki való kajával etetve, ami nem tett jót az emésztésének. De állatorvossal kellene megbeszélned.

2017. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az anyacicát sajnos kilapította egy autó. 2 kiscica volt, de az egyik elpusztult így megkaptam a masik kiscicát. Ekkor ô már eszegetett ahogy írtam. Azóta sokkal jobb formában van. Tegnap kakilt, ma is reggel, de amit irtam, hogy piros és kicsit kidudorrodik a végbelénél. És tegnap nagyon sírt kakilás közben. Állatorvos jövôhétre adott idôpontot.
2017. máj. 22. 16:42
 8/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, akkor leírtad, hogy látszik is az erőlködés nyoma. Én a helyedben vennék neki valami kölyöknek való konzervet, jó minőségűt, és a főtt húst elhagynám. Egyelőre. Először is a főtt hús, az főtt, és nem nyers, ahogy a ragadozó pár ezer évig ette. Nincs semmi nedvességtartalma, mert az kifő belőle. A macskák nagyon keveset isznak, és a folyadékot nagy részben a táplálékból veszik fel. Képzelj el egy élő egeret, aminek vannak szilárd építőanyagai, plusz, mint ahogy az embernek is 70%-a víz, az élő egérkének is van víztartalma, plusz van vére. Cica ezt elfogyasztja, egyben nedvességhez is jutott. Mellé iszogat egy keveset még, vizet. A természetben nem talál szabadon tejet :-). A főtt húsban ez értelemszerűen nincs benne. Ugyanezért nem pártolom a csak száraztáppal való etetést, amúgyis "űrhajóskajának" hívom, egyébként külföldön egyáltalán nem preferálják a csak szárazat, ezt csak nálunk erőltetik. Kikövezett út vezet a húgyúti betegségekig a csak szárazzal való etetésnél, mert nem gondoskodnak róla általában, hogy sokkal többet igyon a macska (pl. ivókút).

A macskának nagyon fontos a gyári macskaeledelek mellett hogy igyon. Leteszel elé egy pohár vizet, elveszed a tejet, és vársz egy kicsit. (Egy-két órát, nem napokat). Az enyém először megnézegette a vizet, aztán megkóstolta. Kicsit meg volt lepve, de azt issza kezdettől fogva. Három vizestálja van, az is kell több.

Szóval fent kifejtettem, miért javaslom a Kitten konzervet, jó minőségűt.

Az a másik, hogy a cica még kicsi, és igaz, hogy te nagyon jófej vagy, hogy húst adsz neki, de lehet, hogy nem bírja még azt az ő emésztése, főleg azért, mert meg van főve. Ne felejtsd el egyébként a húst, ez nagyon jó, hogy erre gondolsz, de őneki így nem jó a közérzete úgy látszik.

A másik, aminek utánanézhetsz a nyersetetés, a prey ajánlott macskáknak. Ha már úgyis húsozol.

És ha kicsit nagyobb lesz a cica, szerintem visszahozhatod az étrendjébe a húst. Akár főve, akár nyersen (nyersen disznóhúst tilos). Addig megtanulmányozhatod az etetési módokat. Ha eltelik egy kis idő, pár hét és nagyobb lesz, kiegészítésképpen kezdhetsz adni neki húst, a konzerv mellé, hogy ne felejtse el teljesen, hogy az mi, és ne legyen ízfokozó-függő, mert nagyon sok macskaeledelben az van.

2017. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!