Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pöttöm cicával kapcsolatban...

Pöttöm cicával kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Ma van meg 3. napja a kis gyöngy, most hoztuk el az anyjától. (Benti cica)

Nem vagyok teljesen béna macska gondozásban, nővérem cicájával többet törődök lassan, mint ő, viszont most mindenre rákérdeznék, hogy több tanácsot is olvashassak. :)

Szóval akkor a lényeg:


- Naponta hányszor, és mekkora adag kaját kapjon?

(Tudom, hogy nyafog ha kell neki, de ő nem igazán szokott, de amikor úgy érzem, már ideje lenne ennie, akkor alig bírja kivárni, amíg kiszedem neki a kaját. Konzerv kaját kap)


- Milyen házi kosztot ehet/eszik szívesen a macska?


- Két alom van, de először a másik macskáéba ment (szobatisztán jött ide), így oda szokott. Hogyan lehet átszoktatni?


- Mikortól lehet fürdetni? Milyen gyakran kell?


- Jelent valamit, ha a két cica (az egyik idősebb, és nem testvérek) egymást tisztogatja, együtt alszanak? Az elején még haragban voltak aztán most nincsenek meg egymás nélkül.:D


- Nővérem cicája szobatiszta, de párszor a földre, esetenként pont az alom mellé pisil, miért lehet?


- A kicsinek még nem vágom a körmeit egy darabig, mert néha durván játszanak, és ő a gyengébb, szóval meg kell védenie magát. De mikortól szabad? Csak macska köröm vágóval lehet? Milyen gyakran kell? Esetleg ha a vágást elkerülném, nem lehet valamivel koptatni?


- A fogát lehet koptatni valamivel? (ez most ugrott be, mintha hallottam volna valamit ezzel kapcsolatban. De lehet hülye kérdés)


- Mik azok a felszerelések, amiknek mindenképp lenniük kell egy macskás házban?


- Ééés jöhet bármi amit tudtok tanácsolni a macskatartással kapcsolatban. A szükséges orvosi vizsgálatok, a nevelés, egyéb tudnivalók stb.


Remélem lesz aki válaszol, előre is köszönöm a válaszokat!:)



2017. máj. 28. 11:13
 1/4 anonim válasza:

Én egy hasonló kérdést tettem fel, csak kinti cicával kapcsolatban. Nekem ezt írták:

[link] 🐈

2017. máj. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válasz!:)
2017. máj. 28. 12:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Ennyi kérdést egyszerre... Már elolvasni is tl:dr :)


1. A legjobb az lenne, ha folyamatosan lenne előtte száraz táp, hogy tudjon enni, amikor éhes. Naponta amig pici, legalább négyszer, de ha nagyon pici, akkor akár hatszor is, pici adagokat.


2. Bármit ami nem fűszeres. Illetve, vannak dolgok, amik kimondottan ártalmasak neki, azokat kerülni kell. De a macska nem konyhamalac, nem okos ötlet "jó lesz neki a maradék" módon etetni.


3. Érdekes/nehéz kérdés. Igazából, ha mindkettőt is használja, akkor nincs vele gond, ha nem, akkor cseréld meg az almokat :)


4. Ne fürdesd, ha nem muszáj. Bármikor kezded, ugyanúgy fogja utálni.


5. Ez csak az elfogadás jele. Örülj neki.


6. Stresszes a másik cica hozta változás miatt. Írtad felül, már jóban vannak, el fog múlni. A cicák így (is) reagálnak a öket streszelő dolgokra.


7. Karomkoptató kell neki/nekik, hogy azt használják. Legtöbbször bővel elég, őket is zavarják ha hosszú. Azonkívül lehet vágni, de nem szükséges. De ha mégis, igen, inkább direkt nekik tervezett eszközzel.

Vágni akkor lehet, ha már elég nagy ahoz, hogy biztonságban ne vágj bele az élő részbe.


8. Nem. Nem rágcsáló, nem nő folyamatosan. A kölyökfogak meg hegyesek. Tipp: ne játssz vele puszta kézzel. Ha durvul, akkor hagyd ott, ha durvul, és nyomul, akkor finoman fúj rá, ezzel jelezve számára is érthetően, hogy "most már tényleg elég"


9. Etetőtál, alom, kaparófa, macskaszáltó box, fésű (furminátor) játékok Ezek ugranak be hirtelen.


10. Erről rengeteg van a neten, ezért is nem írok semmit. Könyveket lehet (és tették is már meg) írni a témában. :)


(És szerintem ez is tl:dr lett ^^ )

2017. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

- Mennyi idős a cica? Napi háromszor-négyszer kapjon enni. Ne konzervet, hanem kölyökcicáknak való tápot, ill. kaphat húst is (disznót nem).

- Házi koszt: nyers hús, pl. csirkemell, csirkeszív, marhahús. Kiegészítésnek kaphat havi 1 db nyers tojássárgáját, kevés túrót, tejfölt.

- sehogy nem lehet átszoktatni, kialakul a cicák között, ki melyik almot használja (vagy egyet ketten)

- fürdetni nem kell.

- szeretet, barátság.

- nem elég tiszta az alom vagy véletlenül kilóg a feneke.

- nem kell körmöt vágni, hanem karomkoptatókat kell venni nekik (kaparófa).

- fogát koptatni????? Nem kell. Miért kellene koptatni?

- etető-itatótál, alomtálca, alom, minőségi macskatáp, kaparófa

- Állatorvoshoz el kell vinni, aki ad féreghajtót és beadja a szükséges oltásokat. 6 hónapos kor körül ivartalanítani kell.

2017. máj. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!