Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez jó táplálás? 8...

Szerintetek ez jó táplálás? 8 hetes, kinti cicáról lenne szó.

Figyelt kérdés
Egész nap kint lenne neki a Purina Friskies Junior macskatáp. Reggel és délután kapna Nelly szárnyas ragu nedves macskatápot vagy Whiskast. Néha kapna nyers csirkehúst és belsőségeket.
2017. jún. 9. 19:52
 1/4 Kata-92 ***** válasza:
100%
Purinat nem ismerem, ezért nem tudok véleményt mondani. A whiskas drága szemét, a friskies szintén, ami jó koncerv az a real nature (fressnapf), iams, royal canin, select gold, gourmet gold. Az, hogy folyton előtte van, az kell, mert még kicsi én nekem a 8 hónapos maine coonom előtt is folyton ott van, amíg kölyök addig legyen is így.
2017. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
szerintem ez így teljesen jó. annyi hogy vigyázz a nyers húsokkal mert megbetegedhet tőle. másrészt ha már egyből minőségi kaját adsz neki akkor finnyás lesz (nem biztos) mert akkor a rosszabb minőségű, azaz az olcsóbb kaja már nem fog neki kelleni. legtöbb cicánál ezt tapasztaltam.
2017. jún. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem jó. A Friskies, Whiskas, Nelly stb. nem alkalmas macskák etetésére, mivel 4% húst tartalmaz, a macska pedig alapvetően ragadozó állat.

8 hetesen egy jó minőségű kölyök macskatáppal etesd, és/vagy húsfélékkel. A nyers csirke és belsőség nagyon jó, egyedül csak májat adj keveset, ritkán. Havi egy nyers tojássárgája is mehet. Csirkén kívül bármit kaphat nyersen, pl. pulyka, kacsa, marha, nyúl, halak. Kivéve disznót és vaddisznót, ezeket nem kaphatja.

2017. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sok nyers hústól megvadul a macska.


(Fodor Kinga szerint) a boltokban legálisan kapható húsoktól nincs félnivaló, sertéshúst viszont tilos nyersen adni a macskának (és a kutyának is), mivel az Aujeszky-féle betegség vírusát tartalmazhatja - ugyanez benne lehet a nem ellenőrzött vadhúsokban is -, ami súlyos betegséget okozhat, a vírusok azonban hőkezelés hatására teljesen elpusztulnak. Az sem igaz, hogy a macskának időnként szüksége van nyers húsra, mert teljes életet tud élni hőkezelt húsokkal is. Az állatorvos szerint sokan nem tudják, hogy a sertéshús veszélyes az állatok számára, pedig az Aujeszky-kór mellett férgességet is okozhat. Előfordul még, hogy a macska szalmonellás lesz a baromfihústól, de ezt meg lehet előzni azzal, ha alaposan megmossuk, mielőtt odaadjuk neki

2017. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!