Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik meg a konzerve...

Miért nem eszik meg a konzervet a finnyás macskáim? Csak az alusat hajlandoak megenni. Milyen konzerv amit szeretnek. Kérdőjel

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Jó minőségű száraztáppal kellene etetni őket, a konzerv és az alutasakos tápok legnagyobb részt vízből állnak.

Egy olyan konzerv, ami tényleg tartalmaz húst is, annak az árán meg már jobban jársz ha nyers húst veszel nekik.

2017. febr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ez szoktatás kérdése is, mi például soha nem adtunk az egyik macskánknak szárazat kölyökkorában, a másik, mentet macska pedig azt is megette. Meg ez konzervtől is függ, lehet, hogy a legolcsóbb Lidl-es konzerv szaga, íze nem jön be a macskádnak. Többfélét kell kipróbálni, hogy mindenki jó járjon!
2017. febr. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Mert macskak.:)Ha a 400g-os konzervre gondolsz,akkor lehet azert,mert alltalaba csak a frissen bontott kajat eszik meg.Lehet,h nagyon izlik nekik,de megegyszer nem esznek belole.Vagy meg nem talaltad meg azt ami bejon nekik.
2017. febr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Második voltam, amit írtam, tapasztalat alapján írtam. Elmagyarázná valaki, miért kellett lepontozni? A kérdés alapján én azt vettem le, hogy a kérdező konzervre kíváncsi, nem pedig száraztápra. Igen, nyilván a nyers hús lenne a legmegfelelőbb a macskának, nem a konzerv, de ezt nem mindenki tudja megtenni.
2017. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazad van 2# én dobtam pacsit. Valóban a kérdésemre válaszoltál és köszönöm.
2017. febr. 9. 10:16
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom miert pontoztak le.Van aki szeret lepontozni.Tenyleg sok mulik a szoktatason,de a macska izlese is valtozhat.Micikem kb 6 ev utan erezte ugy,,h megkostolna a hazikajat is.3-mas vagyok.
2017. febr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam most egy 10 éves mentett macska kosztol, de megőrülök tőle. Egyik nap megeszi a Félixet, másnap már nem, két napig eszi a teszkógazdaságost, harmadik nap nem, negyedik nap semmi nem elég jó neki, és négy tele tányér mellett ordít az éhségtől. Most gondolkodom rajta, hogy átállítom húsra, egyrészt nem drágább (a csirkecomb kilója 4-500 forint, az alautasakos tápé meg 1000-1200, ráadásul 80%-a víz), másrészt meg az a drága, amit naponta kidobok, nem az, amit megeszik.
2017. febr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A macskak eleg valogatosak, viszont a jo hir az, hogyha valami igazan bejon nekik, akkor ahhoz ragaszkodnak.

Nekunk tavaly lett uj macskank. Kolyokkent kerult hozzank, addig a letezo legolcsobb konzervet kapta es rajta kivul masik 3 kolyokkel es 4 felnott macskaval osztozott az ennivalon. Sovany volt es orokke ehes, vettunk neki kolyoknek valo alutasakosat es falta. Kb 2 hetig. Majd mar egyaltalan nem evett belole. Vettunk masik izt, majd masik markat, tapot is, minden csak 2-3 napig kellett neki, de persze csak a frissen bontott, majd nem evett.

En meguntam es mivel a kutyan mar egy ideje nyerset evett, igy osszeallitottam a macskanak is nyers kosztot (csontos, boros csirke, marha, barany, vese, maj daralva, lazacolaj es taurin, keverve, kimerve zacskozva es fagyasztva). Ezt napi egyszer kapja, plusz minimalis mennyisegu tapot szinten napi egyszer (acana valt be, ezt is mindig megeszi). Ezt egy ev alatt meg nem unta meg, alig varja az etetesi idot minden nap es soha nem hagyott maradekot. Egyszer probaltam megkinalni ismet alutasakossal, mert maradt minden fajtabol boven, de csak megszagolta es tavozott a tanyertol.

Egyebkent tenyleg nem dragabb hussal etetni. A kutyanak mas osszetetelu kell, de egyszerre keszitem kutyanak, macskanak havonta egyszer. Elmegy vele 2-3 ora, de regebben szamolgattam, hogy mennyire jon ki igy egy heti ennivalo es joval olcsobb volt, mint az alutasakos, amit vettunk (royal canin es hills), de konkretan meg a whiskas-tol es felix-tol sem dragabb. Pedig hentesnel veszem a friss hust es belsoseget.

2017. febr. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!