Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek az antiszoc kismacs...

Mit tegyek az antiszoc kismacskával?

Figyelt kérdés
Csütörtökön kaptunk egy macskát. Nem lehet megfogni, karmol fúj. Bebújt a lomokmögé. Nem jön ki. Fél nagyon. Mit tegyünk? Nyávog állandoan

2017. jún. 16. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki neki mindig friss vizet és kaját, és hagyd békén egyelőre.
2017. jún. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Antiszoc? Minek neked macska, ha ez a véleményed róla? Fél. Mennyi idős? Kiszakították a környezetéből, és lehet, hogy még az anyja mellett lenne a helye.
2017. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen cicám. Több, mint két hete nálam volt, mikor végre sikerült megsimogatnom. Azóta már 3 éves, imád velem aludni és idegenekkel is irtó barátságos.

Először is, nyugalom. Vegyél valami finom kaját és tedd ki neki(én halas macskakonzervet vettem) Menj pár méterrel arrébb, ne mozogj, főleg ne tégy hirtelen mozdulatot. Az éhség miatt legyűri majd a félelmét, hidd el. Ezt minden etetésnél játtszd el, lassanként egyre közelebb enged majd magához. Ha kanálból eteted, az is nagyban növeli a bizalmát irántad.

A másik amivel elősegítheted, hogy kezesbárány váljon belőle, a játék. vegyél cicajátékot vagy Cipőfűzőre köss egy diót/tollat/nejlonzacskó csíkot(ne az egészet!), s azt húzogasd előtte. A hang felkelti a figyelmét és a vadászösztöne felülkerekedik a félelmén.

A lényeg, hogy ne erőltesd azt ami nem tetszik neki. Várd meg amíg ő megy oda hozzád egy kis csimiért. Csalogatni persze ér, de ha úgy dönt hogy elég, akkor hagyd visszavonulni. Ne erőszakoskodj.

Sok sikert a barátkozáshoz! :)

2017. jún. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legyél vele türelmes,fokozatosan közeledj hozzá,hogy ne féljen. Legyél sokat a közelében,vigyél neki kaját és mindig menj egy kicsit közelebb. Aztán ha már hagyja hogy mellette legyél akkor próbáld megsimogatni. Csak idő kérdése és megszelídül,lehet 1-2 nap vagy 1 hét, de ha egyszerre több időt szánsz rá akár pár óra.
2017. jún. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*simiért

Elnézést. #3 voltam

2017. jún. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem antiszoc, hanem retteg .

Legyél vele türelmes, BESZÉLJ HOZZÁ NAGYON SOKAT, hogy szokja a hangodat!!!! Tegyél ki neki enni és vizet, és távolodj el kicsit tőle, de a hangod hallja:)Lehet,még napokig ilyen lesz, de hidd el idővel megnyugszik és bátrabb is lesz, az enyém első nap ugyan ilyen volt,aztán amikor le se sz@rtam, odajött magától, evett-ivott :)

És ahogy sokan írták, ne csinál hirtelen mozdulatokat.

Folyamatosan beszélj hozzá, ne add fel :)

Sok sikert !

2017. jún. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lassan és halkan, ez a jelszó. És hogy az utolsó lépést mindig hagyd meg neki.

A másik, hogy jobb lenne neki nem egyedül, kettesével jobban vannak.

2017. jún. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már nagyon sok macskánk volt. Régebben volt egy hasonló, aki sosem szelidült meg mindig fújt ránk.


Van egy másik macskánk, de ő már 2 éves, őt tőle is félt

2017. jún. 17. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!