Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi legyen az öreg, szinte...

Mi legyen az öreg, szinte magatehetetlen macskámmal?

Figyelt kérdés
Volt két macskám, az egyik huszonegynéhány évesen végelgyengülésben elhunyt. A másik vele együtt élt, ez után, immár több, mint huszonötévesen leköltözött a pincébe, egész nap nyávog, eszik, szegénykém, bár van tálcája, borzasztó piszkot csinál maga körül, pár éve ez megy. Nagyon sajnálom, és ekként már (takarítás) rettentő teher, nem tudom, szenved-e (nem eldönthető, állatorvos látta, lehet...) sajnálom, de felmerül, hogy elaltatjuk. Teli vagyok lelkiismeretfurdalással és döntésképtelenséggel. Tapasztalati adatok alapján mi a véleményetek? (Emberi összehasonlítástól kérlek, kíméljetek meg, van elég bajom...)
2017. jún. 21. 10:10
 1/8 Blondie.W ***** válasza:
85%
Én elvinném dokihoz, és elaltattatnám. Nekem is van cicám, aki már 15, de még nagyon játékos, bújós. Szívem szakadna meg, ha ilyen állapotban kéne látnom szenvedni.
2017. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Vidd fel egy fél órára a pincéből, nézd hogy érdeklődik-e a külvilág iránt. Amúgy milyen cica? Barátságos, odamegy hozzád? Ha egész nap csak fekszik, alszik akkor már nincs jól. Tudod simogatni? Nem kap a kezednek ha egy bizonyos ponthoz érsz pl a hátán? Ha igen akkor komoly fájdalmai lehetnek
2017. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

25 éves? Te jó ég!

Milyen egészségügyi gondjai vannak? Milyennek tartod az életminőségét? Ha békétlen, nem nyugodt, nem találja a helyét, és sanszos, hogy fájdalmai is vannak, akkor az altatás igenis reális opció.

2017. jún. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha már ilyen sokáig élt, akkor valószínű nem sok van már neki hátra, én tovább gondoznám amíg csak lehet. Ha más baja, fájdalma nincs akkor ne altassátok el. Annyiban mégis összehasonlítom az emberrel, hogy egy macskával ha öreg akkor azért olyan sok gond nincs, mint mondjuk egy öregemberrel, napi pár perces munka van vele az kibírható szerintem.
2017. jún. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Én nem altatnám el amíg rendesen mozog meg eszik.Attól hogy gondot okoz nem érdemli meg hogy eltedd láb alól hiszen nagyon hosszú kort ért meg.
2017. jún. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Biztos ,hogy 25 éves?Az nagyon sok egy macskánál.Enyém 18 évig élt,de az utolsó két-három éve már nem volt valami jó.

Megtettem érte mindent,de őszintén megmondva valahol boldog is voltam a lelkem mélyén amikor örökre elaludt és nem szenvedett tovább.

2017. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Leköltözött a pincébe? Fogta magát, és lement? Tán fel kéne hozni. Micsoda társállat az, ami a pincében él? Annyi a kapcsolatod vele, hogy eteted, takarítasz utána, hallgatod egész nap a panaszos nyávogását és bosszankodsz? És micsoda állatorvos az, aki közli, hogy fájdalmai vannak, de nem vizsgálja ki, nem állapít meg diagnózist és nem gyógykezel? Az a dolga, nem?

Különös történet ez ...

2017. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
67%
Nekem 20 évesen halt meg a cicám, lakásban tartottuk 4 hetes kora óta. Imádott minket. végelgyengülésben halt meg, az utolsó másfél évben fogyni kezdett. A szeme tökéletes volt, a hallása is, és 1-2 kivétellel az összes foga is megvolt. Mindvégig azon imádkoztam, hogy otthon legyek , amikor eljön az utolsó nap. A kezemben halt meg. Az utolsó előtti napokban már nem dorombolt, és az ágyra sem jött fel hozzánk aludni. biztonságos, nyugodt, szeretetteli életet biztosítottam a számára. Egyetlen egy pillanatig sem hagytam volna egyedül. Egy titkos helyre temettük el, és minden héten eljárunk a sírjához, amíg csak tudunk. Ne hagyd magára az öreg , és beteg cicádat! A gyerekeddel sem tennéd meg, ugye?
2017. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!