Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valahonnan bejött az udvarunkr...

Valahonnan bejött az udvarunkra egy kismacska, rakjak ki nek tejet? Majd érte jön az anyja?

Figyelt kérdés

Nekünk nincs macskánk és a szomszédoknál sincs, nem tudom honnan jött ez a kismacska. De szerintem nem is lát. Tiszta genny a szeme és be is van dagadva, elég undorító szegény.

Kérlek ne mondjátok, hogy mossam le a szemét kamillával, de én undorodom szegénytől.

Szerintem még nagyon nem tud mászkálni, tehát az anyja hozhatta ide is, nem?

A tej jó neki? Megmelegítsem?



2017. jún. 21. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Ne adj neki tejet. Se meleget, se hideget. Ha nem akarod megtartani, szólj az állatvédőknek.
2017. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
16%
Anyáddal a tejjel vidd ell cicologushóz(állatdoktor)
2017. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy az anyja hozta, valószínűbbnek tartom hogy valaki bedobta hozzátok mert vagy nem akarta, vagy látta hogy beteg és b*szott rákölteni hogy meggyógyítsa. Állatorvos kéne neki, de a legjobb lenne ha szólnál a helyi állatvédőknek.
2017. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűbb inkább, hogy kidobta valami gyökér (az anyamacska gazdája). Nem az anyja hozta oda.

Ha szeretnéd, hogy életben maradjon, akkor sürgősen vidd el állatorvoshoz! Ott kezelik a szemét szegénynek.

A tej nem jó neki, mert okozhat súlyos hasmenést. Legjobb lenne macskatápszer, ennek híján kecsketej, ha ezek nincsenek, akkor végső esetben laktózmentes tej. Ilyet lehet kapni boltban.

Állatorvosra viszont sürgősen szüksége van! Utána, ha ellátták, kap gyógyszert, meg kell próbálni állatvédők, macskamentők segítségét kérni, hogy helyezzék el ideiglenes befogadónál.

Vagy akár meg is tarthatod :)

2017. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vagy nem táplálták és elszökött szegény vagy látták hogy sok a kölök és elzavarták ... Kérj segítséget több hozzáértőtől , az állatorvosok segítőek és lehet hitelezni náluk . Neked is jó ha meggyógyítanak és ápolnak ha mérgezésed vagy bármilyen gondod van .
2017. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Debrecentől kb 15km-re élünk. Nem szeretném megfogni. Ezzel foglalkoznak a Debreceni állatvédők? Eljönnek érte ha írok nekik a facebookon?
2017. jún. 21. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp kérj segítséget ilyen állapotban napokon belül elpusztul szegény
2017. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Milyen kényes kis liba vagy! Ha a gyereked összecsinálja magát azt sem teszed tisztába mert undorító? :)
2017. jún. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Probalj meg tobb allatmento szervezetet is felhivni vagy beszelj a helyi allatorvossal.De addig is probald begyujteni a cicat es valami arnyekos huvos helyre vinni.Vegyel gumikesztyut vagy kerj meg valakit,hogy tegye be egy dobozba.
2017. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon ramaty az állapota én se nyúlnék hozzá boldogan, de azért nem kell félni, nem leprás. Húzz gumikesztyűt, vegyél egy nagyobb karton dobozt, és valami fölösleges ronggyal együtt tedd bele a cicát. Vidd el dobozostúl menhelyre, és kérd meg, hogy vegyék át, mivel nem a tiéd és nem tudsz vele foglalkozni. Nyugi, semmi olyan betegsége nem lehet, ami rád halálos, főleg ha gumikesztyűt használsz. De ha csak a szeme gennyes, akkor valószínűleg macska náthás, ami rá nézve rossz hír, de téged nem érint, akkor se ha visszataszító kicsit.


Az anya macska biztos nem vitte oda, szerintem magától kóborolt el, vagy bedobták. Ha nem viszed el menhelyre, el fog pusztulni.

2017. jún. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!