Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Száz éve vannak cicáim és...

Száz éve vannak cicáim és mind tízen x évesen halt meg, soha nem ütöttek el egyet sem. És most kettöt egy hónapon belül. Miért?

Figyelt kérdés
Régebben nagyobb volt a forgalom itt a fő uton s mégsem, miota a nullás másik szakasza van szinte nulla éjjel a forgalom, még is két cicám elütötték a zebrán ugyanott feküdt mind kettö éjjel egy hónap külömséggel. Nekem ez rejtély. Érthetetlen. Mi vonza épp oda őket? Ivartalan lányok voltak.

2017. jún. 28. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges okokat keresni. Korábban egyszerűen szerencsétek volt.

Nekem egy kinti-benti macskám sem érte meg a 3 évet. Egyszer mi is egy hónapon belül vesztettünk el kettőt, azóta jobb meggyőződésünkkel ellentétben bentiek lettek, már 8 évesek.

2017. jún. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
A mostani macskáid butábbak voltak nem tudták felmérni a veszélyt. A régebbiek ilyen tekintetben életrevalóbbak voltak. Sajnos ez van. Ez is egyfajta kiválasztódás.
2017. jún. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

2-es! Azért ez így elég erős megfogalmazás: ez is egyfajta kiválasztódás. Ne már!


Kérdező, szerintem véletlen egybeesés. Sajnálom. Nem tudod megoldani, hogy éjjel ne kódorogjanak az utcán? Vagy most nincs is macskád? Mint írtad, mindig voltak cicáid, csak azért kérdezem.

2017. jún. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Pedig alapvetően az. Jön egy "új" körülmény vagyis motorizáció, és ha az adott faj egyedei nem képesek felmérni az új mozgó 'ellenség' útvonalát és kiszámítani a sebességét akkor kihalnak. De a macska pont nem ilyen,hanem alkalmazkodik, vannak ügyesebb egyedek amelyik megvárja szépen az elhaladó kocsit és aztán megy, meg kevésbé ügyesek,amelyik átszalad a kocsi előtt aztán mikor az odaér akkor gyorsan visszaszalad a kerék alá. Láttam már ilyet . Ő nem viszi tovább a génjeit.Ez egy ilyen modern dzsungel.
2017. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom a cicáidat.Ők talán merészebbek voltak és az úton is nyugodtan mászkáltak.Lehet a többi cicád is mászkált arra és igaz,hogy éjjel alig van forgalom,de sajnos vannak olyan idióták akik direkt elütnek egy cicát.
2017. jún. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#4 es egyetértek picit, mert a régebbi idős cicáim ivartalanitáson kivül "élből kihajítottam a kertbe" piciként. Ezt a kettöt meg majdnem fél éves korukig bent abajgattam, és egy évesen mind kettöt elütötték. Lehet butácskábbak voltak
2017. jún. 28. 17:42
 7/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


4-es, uhh, értem, de még emésztem egy picit. Modern dzsungel.


Úgy írtál, mint egy filozófus.


Kérdező! Nem írtad, hogy maradt-e még cicád rajtuk kívül.

2017. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen egy hat éves herélt kandúr. Meg egy 12 éves nőstény
2017. jún. 28. 17:56
 9/12 A kérdező kommentje:
És csak ezt a két egy évest ütötték most el. Őket sokáig bent tartottam.éjjel oránkénk kb egy auto megy el a fő uton de én utcában lakom ráadásul 3dik ház a fő uttól. És egy csomo idős cica lakik a fő ut mellett élnek virulnak.
2017. jún. 28. 18:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Pont megkapták az éves ismétlö oltást erre:(
2017. jún. 28. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!