Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Apa elütött ma egy cicát....

Apa elütött ma egy cicát. Hazahozta, de a hátsófelét fájlalja. Szerintetek meggyógyul?

Figyelt kérdés

Most egy dobozban fekszik. Holnap elvisszük valószínű állatorvoshoz.

A hátsó két lábát "húzza" kicsit, de tud menni. Meg olyan furcsán felhúzza a gerincét, de nem hiszem, hogy eltörött, mert akkor nem tudna menni, gondolom. Ha már megsimogatod a hasát, sír, onnan lefelé fáj neki.

Szerintetek felépülhet vagy sánta marad?


2017. júl. 6. 22:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Basszus azonnal orvoshoz kellett volna vinni, mert egy elütésnél általában minimum belső vérzése van, azért fájlalja a hasát. Egyáltalán nem biztos, hogy sérült a gerince, sőt, valószínűleg hogy azzal van baj, azért húzza a hátsó lábait. Eltörhetett még a medencéje is, millió egy baja lehet, ezt röntgen tudja csak kimutatni, állatorvos nélkül nem biztos hogy megéri a reggelt.
2017. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy eltort, de lehet más belső sérülése is. Pl belső vérzés. Én nem várnék a dokival reggelig
2017. júl. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Erre sajnos majd csak az állatorvos tud biztos választ adni. Ha nincs belső vérzése, akkor szerintem jók az esélyei, bár törések, repedések, szakadások sajnos előfordulhatnak attól függetlenül, hogy tud menni. :( Kérlek írd majd meg, hogy mi volt a dokinál, jobbulást a kis macseknak! Remélem rendbejön. :(
2017. júl. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként igen, minél előbb dokihoz kéne juttatni ha lehet.
2017. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Én nem tudok vele mit csinálni, fél 11 van, meg gyerek vagyok még. Apa meg azt mondta nem ér rá holnap, de meglátjuk.

Azonnal megszerettem szegényt. Most alszik, ha a fejét simogatom dorombol, de lejjebb, akkor sír.

Hogy tudnék szegényen segíteni? Bármi ötlet jól jöhet. Ha mellette vagyok jobb?

2017. júl. 6. 22:29
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvos kellett volna neki, nem lett volna szabad várni vele. Ha csak sánta maradna, az lenne a legkisebb probléma, remélem, túléli és nem lesz komolyabb baja.
2017. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
65%

Kíváncsi lennék apukád reakciójára. Ha téged ütöttek volna el, akkor se érne rá? Akkor is hazavinne és várná, hogy majd magadtól rendbe jössz? Csak azért, mert a macska kisebb és bundája van, a belső szervei ugyanúgy sérülhettek, a csontjai ugyanúgy eltörhettek, zúzódásokat ugyanúgy kaphatott...

Nincs más felnőtt, akár hozzátartozó, szomszéd, akivel el tudnátok vinni holnap?

2017. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Jajj nagyon szurkolok, hogy rendben legyen szegény :( 💙
2017. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
34%

"Kíváncsi lennék apukád reakciójára. Ha téged ütöttek volna el, akkor se érne rá? Akkor is hazavinne és várná, hogy majd magadtól rendbe jössz?"

Ezt te sem gondolhattad komolyan :) Ez csak egy állat. Persze, megértem, hogy az állatnak vannak érzései stb., de egy ember élete nyilván sokkal fontosabb mint egy állatnak az élete. Mondom ezeket úgy, hogy szeretem az állatokat.

2017. júl. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Ha megsimogatom a hátát, van egy púp rajta a közepe fele, ez normális? Ugye nem az, amire gondolok?

Olyan szép fehér cicus, nagyon jó lenne, ha meggyógyulna és befogadhatnám.

2017. júl. 6. 23:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!