Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cukros tejcsit adhatok a...

Cukros tejcsit adhatok a kiscicáimnak? (1 hónapos)

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Adj nekik sima tejet. A cukrosat igyad te, ha jólesik!
2010. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sima tejet sem ajánlott, csak laktózmentest. Cukrosat főleg nem.
2010. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki macskatejet. A tehéntej a kiscicáknak nem ajánlott. Sokan adnak nekik, de megbetegedhetnek tőle.
2010. máj. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A macskatej laktózmentes, ezt gond nélkül ihatja a cica. Beszerezhető a nagyobb áruházakban is, de drágább mint a közönséges tej.
2010. máj. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A macska tej felnőtt macskáknak való inkább laktózmentes tejet vagy ami mégjobb kecsketejet adj neki
2010. máj. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kiscicáknak a legjobb táplálék (ha a mama nem tud eleget szoptatni) a kecsketej.


A macskatej (Whiskas) egy hulladék, még a felnőtt macskák java részének is megy tőle a hasa.


A cicatápszer (állatpatikában kapható) már egy jobb megoldás, főleg, hogy már nem újszülött cicákról van szó, de az is okozhat felfúvódást, bélgörcsöket. (Még a legjobb minőségű Royal Canin is, pláne egy olcsóbb...)


Nekem azonban az a tapasztalatom (himalája cicákat tenyésztek 5 éve), hogy a kb. felesbe hígított (vízzel) kecsketejnél nincsen jobb. Gyönyörűen, minden mellékhatás nélkül nőnek tőle a picik, nálunk elválasztás előtt is ezt kapják.


A tehéntej nagyon nem szerencsés, ahogy előttem már okosan írták, a magas laktóztartalma miatt. A cukrozás pedig ezen még csak ront!!! A cica nem ember, mások az igényei. Tudom, csak jót akarsz nekik, de cukrot semmiképp ne tegyél a tejükbe! És ha nincsen kecsketejed, a tehéntejet is hígítsd 1:1 arányban!!!

2010. máj. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat..csak gondoltam adok nekik valami finomat :P de akkor nem :)
2010. máj. 21. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!