Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Péntek reggel ivartalanított...

Péntek reggel ivartalanított lány cica, felszívódó battatokat kapott, kaptunk tölcsért, a doki azt mondta, ha tépkedné a varratokat, második nap adjuk rá, de ha csak nagyon ritkán nyalogatja és olyan kor is rá szólok?

Figyelt kérdés
2017. júl. 16. 12:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Varratok, bocsi. Szóval mindig rà szólok, ha meglàtom, mert azt hallottam az is elfertőzheti?
2017. júl. 16. 12:27
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés?

Mert ha az,hogy ráadhasd e,akkor én azt mondom igen,mert egy kis fertőzés se tenne jót neki.

2017. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként,semmit se ér ha rászólsz,mert arréb megy,és folytatja
2017. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedd reggel fogjuk kiengedni, akkor viszont meg nem lehet rajta a gallér...Inkâbb nem kínoznàm vele, ha nem muszàj.:/

A màsik dolog, hogy van bent neki alom, ahol mpst van, de nem hasznàlta még, persze értem, hogy azért mert nem ismeri, mert mindig is kinti cica volt. Tegnap óta ihat, de nem ivott sokat, inkàbb csak tejet este. Enni màtól ehet, nem szeretném ha szenvedne emiatt, hogy nem vécézhet...

Előre is köszönöm!

2017. júl. 16. 12:34
 5/14 piriiiii ***** válasza:
Inkább kínozd vele, nem véletlenül kaptátok.
2017. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Most néztem meg neki a sebét, nagyon szép, még a nedvedzés


- levedzés sincsen, amit a doki mondott, h előfordulhat. Attól is félek, hohy kedden mikor kiengedjük, egy picit ami kilóg a varratoknâlm kitépkedi?

Az a baj, hogy nem az én cicàm, keddnél tovàbb nem tudom bent tartani, most is egy egy elég kicsi helyiségben vagyunk bent, ami nem mindig visel jól szegénykém...:(

2017. júl. 16. 12:43
 7/14 A kérdező kommentje:
Amúgy én úgy vettem észre, ott abbahagyja, ha szólok neki, de akkpr, lehet megpróbàlon feladni rà.
2017. júl. 16. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:

A cica nem érti, ha azt mondod neki, ne piszkáld a sebet. Őt zavarja, tehát nyalogatni fogja. A tölcsér csak az elején fura neki, utána megszokja, tud vele közlekedni, sőt tisztálkodni is valamennyire. Nem kínzás rátenni a tölcsért, jobb mindkettőtöknek, mint az elfertőződött seb.

Legalább addig legyen rajta, amíg bent van. A kertben neccesebb, mert fennakadhat vele a kerítésen. Bár ha kilóg a varrat vége, lehet, nem kockáztatnám, hogy leveszem a tölcsért, mert akkor simán kitépheti a varratot. Nem tudod megoldani, hogy több ideig legyen benn (legalább addig, amíg visszaviszed kontrollra)?


Ha látod rajta, hogy wc-znie kell, nagyon járkál, helyeket keresget, ki akar menni az udvarra, akkor rakd rá az alomra. Tudni fogja, mit kell vele csinálni (mivel az az egyetlen hely a lakásban, ahol tud gödröcskét kaparni magának). Ha dobozszerű az alom, akkor célszerű levenni a tetejét, és úgy rárakni a cicát, nem a kis lyukon tuszkolni befelé, mert azt nem fogja értékelni. Ha nem rakod rá az alomra, nagy az esély, hogy az egyik szőnyeged vagy ágyneműd fogja bánni. (Tehát a cica nem fog attól nem wc-zni, hogy nem mehet ki.)


A cicák alapból keveset isznak, ez nem probléma. Általában elég nekik az a folyadékmennyiség, amit a nedves táppal kapnak. Tejet nem biztos, hogy adnék neki, mert van olyan cica (pl. a mienk), amelyiknek hasmenést okoz.


(Ha nem a te cicád, miért nálad lábadozik?)

2017. júl. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni, de véleményem szerint nyugodtan engedd ki wc zni, már több mint két nap eltelt, ha szép a seb, nem nedveddzik akkor semmi baja nem lessz, az is gyakori hogy megtépkedig picit a varratot, azzal sincs baj, hihuzni nem tudja, nem egy ölétsel varrják nekik. Persze néha gyalogaták, de amig nem mániákusan nyalja addig azzal sincs baj, minden nap nézz rá a sebére de ehhez nem kell bent tartanod már. Tölcsért kaptál a biztonság kedvélyért, ha netán tulzottan nyalná, de én nem adnám rá ok nélkül. Tejet ne nagyon adj. Inkább vizet. Én varratszedésre sem szoktam visszavinni öket. A szomszéd kinti cicáit is én vittem ivartalanitatni de én csak24orára szoktam bezárni öket, varratszedéskor én vágom el a csomok alatt. A koborokat is 24orára zárom be de nincs varratszedés ö esetükben. Felszívodos varratot kapnak ők is, aztán leszárad idővel a külső varrat. És őket is látom vidáman futkorászni néha, mert hát etető nénik vannak szerencsére a környéken. Szóval nem kell túl aggodni. Ha jól van, s szép a seb had menjen.
2017. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Nekem is pont szomazéd cicâjàról van szó.

Kontrollról nem beszélt a doki, a műtét egy àllatvédő szervezeten keresztül történt, rengeteg àllatot operàlt a doki,talàn ehhez is köze lehet, hogy nem hìvott vissza, de persze azt mondta, ha bàrmi baj lenne, hívjuk őt.

Okés, akkor tejet nem adok neki mâr egy ideig.

A kedd reggelt azért szeretném megvàrni, este talàn teszek ehy próbàt a tölcsérrel, de most pl. alszik màr elég régen, most hogy melegebb lett, úgy làtom, ez kicsit bekàbította őt.

Én azt hittem, ha kiengedjük, akkor szinte tilos rajta hagyni a gallért, nehogy beakadjon valamibe, de mondjuk sokat van nàlunk, de azért van fent együres telek, ahova szeret felmenni, ott jó nahy gaz, meg minden van...

2017. júl. 16. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!