Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak hogy ne szökjön...

Mit csináljak hogy ne szökjön el a macskám?

Figyelt kérdés
2010. máj. 22. 17:51
1 2
 11/15 anonim válasza:
zárj el minden helyet ahol el tudna szökni vagy tanícsd szobatisztaságra és legyen a házba vagy ha nem akk kint legyen éés amit az előbb írtam zárj el minden kijáratot ahol a macskád ki tud szökni és szoktasd rá hogy ne szökjöün el nekem a cicám 6-7 hetes és rászoktattam hogy ne szökjön el
2010. jún. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Egy macskát nem lehet az udvarba bezért, úgyis kitalál :)

Egyébként a mcskák száma egy háznál a kitett kaja mennyiségével nagyon jól szabályozható. Tapasztalat :)

2010. jún. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás sem garancia arra, hogy nem fog többet megszökni!

Pl nekem is ezt írták és mióta ivartalanítva van, semmi változás a szökdösés terén. Így kénytelen vagyok egész nap bezárni a macskát a házba, mert ha egyszer kiengedem, rögtön célba veszi a kaput, kiugrik és legalább egy hétig nem jön vissza. A szomszéd építkezésen egy sufniban szokott napokig bujkálni étlen, szomjan. Hiába kell neki a mozgástér, nem örülök neki, Kutya elkaphatja, autó elütheti, akármilyen fertőzést, férget összeszedhet. Utána meg megy az ágyamba. :(

Így aztán kénytelen vagyok szegény macskámat örökké bezárni a lakásba.

2010. jún. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
csapd agyon
2010. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha szobacicát akartál volna belőle csinálni, akkor nem lett volna szabad kiengedned - ezen már nem segíthetsz, már udvari cica, akinek megvan a saját territóriuma, és "bázisa".

Esetleg a "bázist" a házadba helyeztetheted vele, hogy gyakrabban lásd, ha biztosítod, neki a mindenkori szabad bejárást, és finom falatokkal és simogatással visszaédesgeted oda.

Nőstény macskánál (ivartalanítatlannál is) sima ügy.


Kandúrral nincs tapasztalatom, de gyanítom, hogy azok ritkábban tartózkodnak a "bázison", mert pörgősebbek.

2010. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!