Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák külföldön, másokkal...

Macskák külföldön, másokkal megosztott lakásban? Hám?

Figyelt kérdés

Érettségi után szeretnék külföldön tanulni, viszont a macskáimat nem hagyhatom itt. Akkor lesznek úgy 4 évesek. A helyzet viszont, hogy amilyen lakást iskola mellett, ösztöndíjból megengedhetnék, körülbelül 20-30nm, két macskára, ami szerintem nagyon-nagyon kevés, főleg hogy most 150nm-en élnek. Ezért gondoltam nekik is jó lenne, ha esténként 1-2 órára elmennénk sétálni hámon, hogy kimozoghassák magukat. Ilyen korban hozzá lehet még szoktatni őket?

A másik lehetőség, hogy apartmanba költözöm 2-4 másik emberrel együtt, így az ár ugyan annyira jön ki és jóval nagyobb lesz a lakás. Viszont itt nagyon félek a "véletlen kiszökésektől", mert mások nem vigyáznak annyira mondjuk rájuk, és egy full idegen országban macskát keresni pedig körülményes. Jogos a félelmem?



2017. júl. 28. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is így gondolkodnék, ilyen típus vagyok, de azért, ha ott élsz, nem lesz full idegen ország. Viszont, ha még három más országbeli fiatallal fogsz együtt élni, tuti, hogy ők nem fognak úgy vigyázni a te macskáidra, mint te, attól gondtalanabbak.

Addig viszont még alakulhat a helyzet, vagy, hogy milyen életkörülményeid lesznek külföldön, azt majd látod.

A hámmal való sétáltatást elkezdheted most, azzal nem teszel rosszat. Elsőként fel kell adni a cicára a hámot, és hadd szokja, hogy rajta van, ennyi. Először rövid időre, aztán hosszabbra. Ha nem utálja, elvan benne, elviseli, akkor kimehetsz vele (Gondolom oltott). Nem derült ki, hogy kertes házban laksz-e. Mert először akkor én a kertbe vinném.

A másik viszont komolyabb gond, hogy az utcazajtól félhet.

Hámot meg bombabiztosat kell választani, és inkább talán olyat, ami széles, vagy úgy néz ki, mint egy póló, nehogy kibújjon belőle, a csatja fém legyen, ne műanyag, szintén azért, hogyha kiviszed, és bármi van, nehogy kitépje magát és elszaladjon. Volt már ilyen a történelemben.

Ha lakásban laktok, akkor először esetleg a ház elé vidd, vagy nem túl távoli csendes helyre, rövid időre (forgalom zaj). Jaj, és vannak kutyák. Kb. tudod, hogy a kutyások nagyrészt mikor sétáltatnak, ne akkor menj. Fokozatosság a lényeg, biztos hozzászoktathatók.

Link: ezt a fajta hámot próbáltam meg leírni idétlenül, hogy pólószerű: (ez az első fotók, amit leltem, ettől azért van jobb szerintem), lényeg, hogy bombabiztos legyen :)

[link]

2017. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, ha nem jön be a hám a sétához esetleg kutyakocsi? Kicsit húzós az ára, de egyszer kell megvenni (én 20-27 közt láttam).
2017. júl. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kutyakocsiról nem is hallottam. De akkor szerinted is jobb lenne a kisebb lakás, sétáltatással? A "lakás", amit ösztöndíjból bérelni tudok kb ilyen:

[link] Ami azért tényleg miniatűr és a 20-30nm a max, amit találni tudok és ami épp belefér, ez meg az átlag, amiről van képem. Ami azért még ennél is kisebb :/

2017. aug. 21. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!