Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik külföldön éltek, milyen...

Akik külföldön éltek, milyen nyelven beszéltek a háziállataitokoz?

Figyelt kérdés
2017. júl. 23. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom azon amit alapjáraton is használnak a családon belül. Szóval ha te most angoloknál élsz, és angolul beszélsz a munkahelyeden, de a családon belül tartod a magyart, akkor gondolom a macskának se mondod hogy fuck off :D
2017. júl. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt gondoltam, de aki mondjuk egyedül él, vagy lakótárssal x nyelven beszél, vált-e a macskához szólva magyarra? Vagy aki nem viszi pl. a kutyát suliba, az angolul, németül, kínaiul, stb tanítja otthon, vagy magyarul?
2017. júl. 23. 16:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Szerintem ez emberfüggő, kinek mi áll jobban a szájára. Ha valaki csak egyféle nyelven beszél mindenhol, de más az anyanyelve nem hinném, hogy pont az állatot másképp fogja tanítani.

Kutyasuliba mikor jártunk, volt egy csajszi a németjuhászával. Angolul adta ki a parancsokat, de egyébként magyarul beszélt hozzá. Nem tudom az okát, mindenesetre érdekees volt.

2017. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Macin válasza:
Hát én például javarészt magyarul beszéltem, de néha tarkítottam spanyol szavakkal. Ez főleg már itthon volt jó, mert nem értette senki!
2017. júl. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nekem itt kint nincs kutyám, de egy német házaspárnak a Golden Retrieverje hovatovább többet van velem, mint otthon. Vele természetesen németül beszélek, hiszen at szokta meg.
2017. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Angolul és magyarul felvaltva.
2017. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az anyanyelvemen, magyarul ;)


De a mellettünk lévö házaspár svájci németül a kutyájukhoz, és a "lábhoz" vezényszora (amivel a sajátomat hivom) nem hallgat, de ha azt mondom neki, "komm!" akkor jön :)

2017. aug. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!