Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell csinálni az újszülött...

Mit kell csinálni az újszülött kismacskákkal?

Figyelt kérdés

Ma éjszaka megellett a macskánk és megszületett 4 kiscica. Az a kérdésem, hogy nem kell-e ilyenkor orvost hívni, illetve hogyan lehet etetni az anya macskát (, mivel igencsak bevackolta magát a teraszon levő szekrénybe).

Minden segítséget köszönök!


2017. aug. 5. 09:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
22%
Semmit a természet megoldja. Az erős él a többi meghal. Nekünk általában 3 születik és 2 éli túl. De ahogy te gondolod hívhatsz állat orvost, rosszabb nem lesz tőle.
2017. aug. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Semmit nem kell csinálni. Hagyd őket, ne taperold. Az anyamacska előtt legyen víz bőven, többet kapjon enni. Majd később ha nagyobbak lesznek oltások stb a kicsiknek, bár gondolom "csak" amolyan házkörüli van hogy legyen macska... :/
2017. aug. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Tedd oda neki a tányért bentre. Tegyél alájuk törölközőt, pokrócot majd pár nap múlva, kicsit hagyd pihenni. így nem lesznek pisisek a cicák, mert felszívja a ruha. ha jóban vagy a cicával, egy ujjal finoman simogasd meg a kiscicákat, ha valamelyik hideg azonnal orvoshoz kell vinned mert haldoklik.
2017. aug. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
NE fogdosd a kiscicákat. A nyugalom a kicsiknek, meg a jó táplálás az anyának a fontos most. Később féregteleníteni, oltatni kell lehet a kicsiket. De legalább a féregtelenítés legyen meg. Az oltás is fontos lenne, mert vannak nem gyógyítható macskabetegségek, de az oltásokkal sokat tehetsz azért hogy ne haljanak bele.
2017. aug. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha az anya szeret és bízik benned, akkor megfoghatod őket..jajj a sok hülye itt. Nem lesz semmi bajuk, nem viszi odébb ha te vagy a gazdája és szereti a szagod. (eddig 14 macskát neveltem fel cumival és volt közte minden méretű, anya is kicsikkel, minden amit el tudsz képzelni, nem számít ha hozzájuk nyúlsz, van amikor muszáj is, ez egy idióta babona hogyha megfogod nem törődik majd vele). a kicsiket fontos szocializálni mert különben vadak lesznek ha nem tudják nagyon korán meg, hogy milyen jó érzés a simogatás, harapni fognak és "puffogni" már 2-3 hetesen.
2017. aug. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2017. aug. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az anya macska előtt legyen mindig víz, valamennyivel kapjon több ennivalót. A kicsikkel nem kell semmit csinálni, ha úgy látod, hogy az anyacica rendesen gondoskodik róluk (szoptatja, fürdeti őket). Egy féregtelenítés nem árt, miután már kezdenek önállósodni, kijárni a szekrényből.

Nem tudom, megtartjátok-e az összes kiscicát vagy mi a tervetek velük, de ha csak szélnek vannak eresztve, ivartalanítsátok ki az anyával együtt. Jövőre duplaennyi macskátok lesz, hacsak az egyik kislány. Ha több is kislány, akkor tripla ennyi.

2017. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, igyekszem minél több tanácsot megfogadni! 😊
2017. aug. 5. 11:00
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
Mivel szüléskor azért piszkolódás van (vérnyomok, stb.) , ha tudod, cseréld ki tiszta ruhára, ami a cica alatt van, mert bebüdösödhet, pláne ebben a melegben. Nagyon óvatosan megfoghatod a kiscicákat. Utána pedig ne zavard őket, legalább két hétig, aztán ugyis előmásznak. A mamacica ilyenkor sok innivalót és ennivalót kiván, bőségesen tápláld. Nemcsak vizet, de száraztápot is mindig szoktam előtte hagyni, nedvestápot is naponta háromszor-négyszer szoktam adni. Orvost hivni szerintem felesleges, ha valamelyik kiscica nem életképes, akkor attól el kell bucsuzni és el kell ásni, a természet szokott szelektálni. Amelyik a két-háromhetes kort megéli, az általában szépen felnő. Sok örömöd lesz bennük, az egyhónapos kiscicák már annyira édesek, kedvesek, játékosak.
2017. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Az is elő szokott fordulni gyakran, hogy a mamacica felkapja és új helyre viszi a kiscicákat.
2017. aug. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!