Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lelocsoltam a macskáimat. Jól...

Lelocsoltam a macskáimat. Jól tettem?

Figyelt kérdés

Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert nem tűntek túl boldognak utána és szemrehányó tekinteteket vetettek felém. A meleg miatt locsoltam vizet a bundájukra. Azt akartam, hogy ne legyen melegük.


Hideg víz és száraz élelem mindig van nekik, illetve árnyékos helyre készített puha pihenőrész is ki van alakítva nekik a teraszon.


A fürdést persze nem szeretik, félnek a víztől, de láttam, hogy nagyon szenvednek, ezért öntöttem egy kis flakonnyi vizet a hátukra. Utána elszaladtak és olyan sértődötten néztek utánam.



2017. aug. 6. 13:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
90%

Mondok valami újat...

A macskák nem szeretik a vizet.

2017. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákat lehet locsolni, de a macskák tüdőgyulladást is kaphatnak a jószándékú gazdi locsolásától. Ne aggódj imádják a meleget, nem kell őket vízzel hűteni. A kutyusokat annál inkább lehet.
2017. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem, nekünk egy macskánk igy fázott meg hónapokra tavaly -a szomszéd hülyegyerek céltáblának használta őket a vízipisztolyához.
2017. aug. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A macska 39-40 fokra van kalibrálva, azaz ez alatt nincs vele gond. Ha nagyobb meleg van, akkor érdemes hűteni, vizes kézzel, törülközővel megnedvesíteni őket. De ha jóba akarsz maradni a macskáddal, semmiképp se locsolgasd.
2017. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlom a locsolást. A macskáknak ez nagyon nagy stressz. Néha én is megfürdetem a sajátom, de nagyon kész tőle szegény.
2017. aug. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Az óvodás gyerek is tudja hogy a macska utálja a vizet.Önként bele nem menne,csak igen ritka egyed amelyik szeret úszni. Nem kell locsolni,bírják a meleget. Mikor látsz macskát lihegni? Mert amúgy képesek rá de csak nagyon extrém melegben,van aki soha nem is látott még ilyet életében annyira ritka dolog. Ha eljutnak ebbe a lihegési stádiumba akkor esetleg lehet őket segíteni permetvízzel de leginkább árnyékkal. A macska nem képes izzadni csak a talpán,de a szőre nyalogatásával hasonló hatást tud kiváltani mint az izzadság elpárologtatása.
2017. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát nem csodálom, hogy nem örültek. Annyi tök elég lett volna, hogy egy nedves (kicsavart) ruhával kicsit áttörlöd a bundájukat, a tappancsát az enyém sose hagyja (sebességem kérdése, de nem szereti) de a fülét már töröltem meg így.

Tegyél nekik valami nedveseledelt is! A macska nem úgy iszik, mint a kutya, gyakorlatilag nagyon keveset iszik, mert a táplálékból veszi fel a folyadék jó részét. Genetikailag így van összerakva. Hát mivel sokan csak száraztáppal etetik, így ezt szegény macska bebukja. Legalább ilyen melegben adjál nekik valami szaftosat. (nem pörköltre gondoltam: vagy nedveseledel, konzerv,aszpikos, vagy néha szoktam adni kefírt, tejfölt, vagy macskapudingot, mindezt úgy, hogy az enyém konzervet és száraztápot eszik).

2017. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kiskorában vízhez kell szoktatni és akkor meg lehet ilyen nagy melegben fürdetni. Én is megfürdetem évente egyszer, az enyém meg se nyikkan, nincs baja a vízzel.
2017. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a macska utálja a vizet, de azt is, hogy nem 39-40 fokon érzi jól magát. Az én cicáim látványosan szenvedtek, meg se bírtak mozdulni, hassal felfelé, kábultan feküdtek a tujáink alatt és nyelvüket lógatva ziláltak. Pedig vizet sokat isznak.
2017. aug. 6. 18:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát arról még én sem hallottam, hogy 39-40 fokon érezné jól magát, nem is értem. És kizárt dolognak tartom, hogy jót tenne neki.


Tessék, itt van:


[link]


"Az egészséges macskák testhőmérséklete 38,2-39,2 C a végbélben mérve. Ha a külső hőmérséklet e fölé emelkedik, akkor gyakran alakul ki a szervezet túlmelegedése, a hőguta. A hőguta életveszélyes állapot, ami azonnali beavatkozást igényel."


Leírja a tüneteket is, stb. Végül is lehet, hogy ilyen szempontból nem ártott nekik, csak a kímélet nem volt meg.

2017. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!