Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak? Ennyi pénz...

Mit csináljak? Ennyi pénz elég lesz?

Figyelt kérdés

Van 3 kiscicám akik nálam születtek(jelenleg is gazdit keresek nekik)

Kötőhártya gyulladásuk van és már egy ideje kamillázom a szemüket ettől nagyon szép is lett de mindig visszajön.Tüszögnek is és folyik az orruk(ilyenkor muszáj elvinni őket orvoshoz).Mindig mondom a szüleimnek hogy elkell őket vinni orvoshoz és ivartalanítani a nőstény cicát de ők azt mondják minek nem kell azt majd meggyógyulnak de nem fognak ha nem viszük orvoshoz.De ebbe beletörődtem 3000 forintom van már csak mert még ételt is nekem kell vennem nekik pedig a nőstény cicát ők szerezték én nem bánom másra úgy sem tudnék költeni.Az lenne a kérdésem hogy 3000ft-ból eltudom vinni orvoshoz őket?annyi elég lesz?

(Jövöre ösztöndijas leszek jó tanuló vagyok havi 20ezret fogok kapni abból ivartalanítani szeretném a nőstényt)

Nem kérek rossz,ítélkező válaszokat.



2017. aug. 6. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Háromezer forint nem lesz elég, az biztos!

Kapsz zsebpént? Ha igen, kérj több havi összeget egyben, és abból próbáld valahogy megoldani. Bár a szüleid gondolkodását sem értem. Ha valakinek van állata, és beteg, azt el kell vinni. Ha gyereknek, akkor a szülei felelőssége is.

2017. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kamilla nyugtató hatású, viszont szárítja a szemeket. Szemcsepp nélkül pedig persze, hogy visszajön a betegség. Természetesen cicáknak való szemcseppel kel kezelni!

Ha nincs elég pénzetek rá, akkor az orvosnál lehet kérni általában részletekben kifizetést. Ja kisebb településen laktok, akkor nem biztos, de be lehetne próbálkozni.

Maguktól nem fognak meggyógyulni. Ha nem akarnak segíteni, akkor próbálj meg felkeresni állatmentő szervezeteket, mondd el, hogy mi a probléma, biztosan segíteni fognak. A te környékeden is biztosan vannak ilyenek, ha máshol nem is, de megyeszékhelyen biztosan. És megkérném őket arra is, hogy beszélgessenek el a szüleimmel. Ha téged nem úgy neveltek, hogy majd meggyógyulsz, akkor a macskával se így bánjanak, mert nekik sem öngyógyító a szervezetük.

2017. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A macskanátha vírusos eredetű, herpeszvírus okozza. Emberre nem veszélyes. De a mamacica a kölykének átadhatja, meg egymásnak. Leírás alapján macskanátha. Sajnos a pénz nem lesz elég, de muszáj őket elvinni, gyógyszerezni, mert ez súlyos szövődményekkel járhat, és meg is vakulhatnak tőle. Ha kapnak antibiotikumot, amellé jó a kamillás lemosás, az orvos is ezt mondja, de magában nem lesz elég. Valahogy ezt kellene a szüleidnek elmagyarázni, és ezt a pénzt oda kellene hogy adják neked. (Azt nem muszáj mondanod a szüleidnek, hogy herpeszvírus, mert a végén még azt fogják hinni, hogy ők is elkaphatják, vagy te, aztán ki tudja hova fajul a dolog, de azt mondhatod, hogy vírusos, és magától nem múlik el, plusz a szövődmények). Nincs egy engedékeny nagyszülő, akitől tudnál kérni?
2017. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg bakteriális eredetű gyulladás, erre sajnos a kamillázás már kevés. Antibiotikumra lenne szükségük. Ennek hiányában akár meg is vakulhatnak.

Ha náthásak az pedig az életükbe is kerülhet.


Próbáld meg megértetni a szüleiddel, hogy segíteniük kell. Vagy keress munkát, vagy kérd helyi állatvédő szervezetek anyagi segítségét. Kérj árajánlatot az orvostól is.

2017. aug. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget.Mikor elmondtam ezeket a szüleimnek akkor kinevetek és ha ilyenröl beszélek csak nevetnek.Senkitől sem tudok kölcsön kérni de valahogy megprobálok.Dolgozni még nem mehetek nem vesznek fel sehová mert túl fiatal vagyok.Felhivom az állatorvost és elmondom hogy csak ennyi pénzem van és a többit oda adom ha lesz pénzem.
2017. aug. 7. 08:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta? Ugye meggyógyultak a cicák?
2017. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen elvittük őket apukámmal anyukám elenezte de apa elvitt.Nem is volt drága.Azóta rendeszeres látógatok vagyunk a macskákkal is a dokinál.Köszi
2017. szept. 9. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!