Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennyi idő nagyon kevés ehhez?...

Ennyi idő nagyon kevés ehhez? Pénz hiánya miatt. (lent)?

Figyelt kérdés

Szóval... arra lenék kíváncsi, hogyha körülbelül két hetente egyszer tudok csak lemenni a lovardába (pénzhiány miatt), akkor a "lovam" (aki nem saját, de én nagyon szeretem, és mindig rajta lovagolok), meg tud szokni engem annyira, hogy jól tudjunk együtt dolgozni? Ő sajnos elég makacs állat, és ismeretlen, főleg kezdő emberekkel nem nagyon szeret ügetni. Én már egy ideje jól ügettem vele, de most egy ideje nem voltam lent pacigolni, és tegnap (mikor lementem)nem volt hajlandó velem ügetni... át kellett ülnöm egy másik lóra, de vele olyan furcsa volt dolgozni, az "én lovamat" ár annyira megszoktam, és ez elégé elkeserített. Ez előtt a hosszabb kihagyás előtt két hetente jártam, és soha nem volt gond. Két éve járok lovagolni, ritkán megesik, (a kihagyás előtt is volt) hogy ritkábban jutok le mint két hét, de ez nem volt eddig probléma... azért van esély, hogy meg tudjon szokni? Meg persze hogy én is megszokjam őt maradéktalanul?

Köszönök minden választ!

15/lány


2011. márc. 14. 21:13
 1/7 anonim válasza:

ez több mindentől is függ. ha csak kéthetente egyszer lát téged 1-2 órára, szerintem nincs rá sok esélyed, hogy megjegyezzen téged. hiszen, gondolj bele, hányan járnak még oda! Nem tudom, milyenek a "viszonyok" a lovardátokban, de ha megértőek az ottaniak, és nem veszik rossz néven, hogy nem mindig lovagolsz, szerintem érdemes lenne lejárnod amilyen gyakran csak tudsz! Besegíthetnél kisebb munkákban pl. trágyázás, etetés a kedvenc lovadnál, a lényeg, hogy minél többet lásson téged, szokja a hangod, stb. Így szerintem elképzelhető, hogy ki tud alakulni közöttetek valamilyen kötelék, bár ez függ attól is, hogy hányan járnak még hozzá rajtad kívül.

Nekem is volt pár éve egy hasonló "esetem", csak nálam egyetlen nyárról volt szó. Egy hétig napi kétszer is lovagoltam a kedvencemen, aztán utána sajnos sok kimaradt és "füstbe ment a tervem...":) Remélem, te nagyobb sikerrel jársz:)

16/L

2011. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnálom, hogy neked nem jött össze. Én is szeretnék lovaglás nélküli alkalmakkor is lejárni, a buszjegy nem egy eget rengető ár, oda vissza 310 ft. A lovarda vezető nagyon kedves, barátságos emberek, akik bármilyen segítséget nagyon megköszönnének, és nem zavarja őket, az sem, ha csak úgy lemegyek. Úgy tervezem, hogy minden hétvégén, vagy akár hétköznap délutánonként is lemegyek majd, és nagyon sokat lennék a "lovam" környékén. Köszönöm még egyszer, így már tudom, hogy ennek tényleg lenne haszna, és nem csak jó időtöltés lenne gyakrabban ott lennem :)
2011. márc. 14. 21:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban hadd szögezzem le, hogy én spec ennek teljesen ellene vagyok, hogy az ember kizárólag egy lovon tanuljon meg lovagolni, és mindig ugyanarra üljön fel. A legtöbb tapasztalatot és tudást azzal szerzi az ember, ha minél gyakrabban ül át más lovakra, így biztosabb lesz az ülése, és megtanulja, hogyan viszonyuljon a különböző szokású, jármódú lovakhoz. Persze igaz, hogy kiskedvenc mindig van. :)


Megértem, hogy van neked is egy 'szíved csücske lovad' akivel szeretnél mélyebb kapcsolatot kialakítani, de az biztos, hogy két hét rengeteg idő, és az egy alkalom az pedig nagyon kevés. Viszont nem mindegy, hogy az milyen. Ha csak lovagolod és pucolod, azzal nem nagyon maradsz meg benne, de ha viszel neki csemegét, és kiviszed mondjuk legelni, vagy megsétáltatod egy kicsit, akkor az már valami. Nyáron például imádnak fürdeni. :) Viszont tényleg előnyösebb volna, ha többet járnál ki. Nem is lovagolni, de etetgetni répával, megpucolni, kicsit megszeretgetni a boxban - mind nagyon jó arra, hogy erősebb kapcsolatot alakíts ki vele.

Ettől a lovaglás nem fog könnyebben menni, mert az, hogy nem hajlandó veled ügetni, lehet egyik részről az, hogy már baromira unta a melót, és rossz napja is volt, így kihasználta, hogy rutintalanabb lovas ül rajta, másrészről az is előfordulhat, hogy a kihagyás miatt nem voltál a topon, nem voltál elég erélyes, és ezért ő nem is törte magát.

Ha földről jó a kapcsolatod egy lóval, az sokat dob a helyzeten, de munkában az nem biztos, hogy visszaköszön - egy ilyen bérló esetében, aki rengeteget dolgozik, és már tele van a hócipője az összes létező kezdő lovassal, aki a hátán huppog (mármint így általában).

Szerintem sikerülhet jó barátságot kötnötök, csak kitartás :)

2011. márc. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem lehetséges így.

Gondolj bele, azt a lovat naponta lovagolja akár 2-3 ember, mind különböző stílussal. Ha pl előtted egy határozott, jobb lovas ült rajta, akkor már neked nem fog úgy menni, mint neki.

Igazából neked se jó, ha mindig egy lovon lovagolsz, mindig kell a változatosság, mert így gyűjtesz több tapasztalatot, ha több lóegyéniséggel találkozol.

Persze, ha kimész és sokat vagy vele lehet, hogy elfogad, mint ember, de nyereg alatt nem biztos, hogy úgy fog viselkedni, mint pl mikor pucolod.

2011. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) Igen azzal én is egyetértek, hogy több lovon kell ülnöm. Nem túl sok, de nyaranként megyek egy egy hétre táborba, ott minden nap más lovon ülök.Igen, kezdő vagyok még, és aznap már nem is én voltam az első akivel dolgozott, de majd igyekszem legközelebb jobban csinálni, dolgozni vele :)
2011. márc. 15. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg dologzni a lovaglásért
2011. márc. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem sok esély van rá. Mivel iskolaló és rajtad kívül sokan lovagolnak rajta. Az, hogy nem lehet vele ügetni furi,ezek szerint "nincs gazdája". Használj pálcát. A lovas tudásod még nem lehet túl jó.
2011. márc. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!