Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egészséges cicám ehet vesebete...

Egészséges cicám ehet vesebetegségre való tápot?

Figyelt kérdés

Volt egy veseelégtelenségben szenvedő cicám, sajnos már meghalt. Még neki vettem a Hill's vesebeteg cicáknak kifejlesztett tápját, és maradt belőle kb. 5 kilóm, persze bontott.

A cicámnak adhatom vagy lesz tőle valami baja?



2017. aug. 7. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Semmi baja nem lesz tőle. Esetleg érdemes bekeverni azzal a táppal, amivel majd rendesen etetni akarod.
2017. aug. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Milyen táp? Húgykő elleni? Vagy valami más?

Teljesen felesleges és egyáltalán nem jó ötlet. A vesebeteg cicáknak való táp fehérjében szegényebb. Ergo egy minőségi éhezés következik, mert Hillsnek hívják, de nem lesz benne elég kalória.

A húgykőre való táp savanyítja a vizeletet. Még a húgyköves cicáknak sem adható fél évnél tovább, csak úgy, ha közben vesefunkciókat mérnek rendszeresen. Az egészségesnek miért tennéd tönkre vele a veséjét?

Azt értem, hogy ott a táp és sajnálod (nem járt még le a szavatossága, vagy a jelenlegi macskád kölyök, vagy felnőtt), de ha én most találnék egy szatyor vérnyomáscsökkentőt az utcán, nem szedném el azért, mert ingyen van.

2017. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a táp: [link]


Az állatorvos szerint megeheti, a normál táppal együtt elkeverve.

2017. aug. 8. 23:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval ugyanúgy hozzájut a szükséges fehérjéhez.
2017. aug. 8. 23:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Oda van írva, hogy milyen esetekben ajánlott, és milyen esetekben nem (amit linkeltél). Lemondóan csak annyit mondanék, hogy előfordulhat, hogy olyan típus az orvos, hogy rámondja, hogy persze, hogy lehet. Nekünk volt olyan állatorvos, aki azt mondta, hogy élete végéig csak a húgyköves száraz tápot egye, volt olyan, aki azt mondta, hogy ebből az erősebb fokozatút (hátha tönkremegy a veséje), aztán az lett, hogy keverve ette a sima szárazzal (ezt is orvos mondta), és már abba is hagytuk. Itt a gyakorin olvastam olyat, mikor húgyköves lett a cicám, hogy volt olyan, akinek a hat éves cicája elpusztult veseelégtelenségben, semmi mást nem evett, csak ilyen tápot. Hát köszönöm, én ezt nem. Csak a pénzért, én nem etetnék fel akármit a macskámmal, én nem tenném, te ha akarod, megteheted, a macskád nem tehet ellene semmit. Nekem ez a véleményem. Az állatorvosok között is van, aki olyan, amilyen, meg van, aki rendes. Saját gyerekével biztos nem csinálná. Tételezzük fel hogy ezekben van olyan összetevő, amitől tényleg gyógytáp, és erre egészséges macskának nincs szüksége. Pl. hogy savanyítsa a vizeletét.
2017. aug. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy van olyan, amikor a gyógytáp árthat az egészséges cicának. De ez nem az az eset.


A táp csak annyit "tud", hogy csökkentett fehérjetartalma van. Tekintve, hogy idős cicáról van szó, akinek a fia is örökletes vesebetegségbe halt bele, valószínűleg nem ártana kímélni a veséjét, hiszen ő is veszélyeztetett ebben a tekintetben.

Nem csak ezt a tápot eszi majd, keverem majd a normállal, úgyhogy semmi gondja nem lesz. Ez a táp nem savasitja a vizeletet meg semmi egyebet nem csinál..

2017. aug. 11. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
A vesekímélő táp nem árt az egészséges macskának! Sok állatorvos ajánlja, hogy egy bizonyos kor felett az egészséges macskát is kezdjük el ezzel etetni. Ha egy egészséges cica bekeverve megeszik 5 kiló ilyen tápot, az égvilágon semmi baja nem lesz. De ha nagyon aggódsz, és nem hiszel az állatorvosodnak sem, akkor add le a tápot egy menhelynek, örülni fognak neki.
2017. aug. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha idős cicáról van szó akár át is szoktathatod vesetápra, megelőzésképpen, tehát nem csak, hogy odaadhatod neki, hanem egyenesen erre a tápra szoktasd át! Akinek van veseelégtelen cicája az tudja mi ez a borzalom. Márpedig szinte minden cica érintett lesz előbb-utóbb, a megelőzésként adott gyógytáppal kitolhatod.
2021. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!