Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy befogadott lánycicám,...

Vlcskó-Lingl Ezsébet kérdése:

Van egy befogadott lánycicám, aki most tüzel, de nincs " lehetősége ". Annyira kurrog, ( szerintem szenved), egyébként egészséges. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2017. márc. 29. 07:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint lehet, ivartalanitas
2017. márc. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítani kéne.

Igen, tudom,hogy nem olcsó ,de egyszer kell kifizetni, utána hosszú évekig vagy évtizedekig neked és a cicának is nyugta lesz.

Szerintem vidd el minél hamarabb, ne szenvedjen.Ha meg valahogy megoldja a kanival a találkozást,akkor meg foghatod a fejed,hogy mit csinál x darab kismacskával. Sajnos szezonja jön, hamarosan több ezer ingyen elvihető macskával lesz tele a jófogás meg az egyéb hirdetéses oldalak. Jbb megelőzni a felesleges szaporulatot az ivartalanítással.

2017. márc. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok.Azt is tudom, hogy biztosan félted a cicát , félnél a műtéttől.De teljesen rutin eljárás, nagyon kicsi az esélye,hogy baj legyen.

Sokkal több eséllyel lesz baja attól,hogyha ivarosan marad(szülésnél fellépő komlikációk, későbbi méhgyulladás stb)

2017. márc. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ivartalanítani a tüzelés után lehet?
2017. márc. 29. 07:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Beszéld meg a dokival, hogy mikor viheted, ha most tüzel.
2017. márc. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6-8napig tart a tüzelés, tehát jövöhét közepére kérhetsz időpontot.
2017. márc. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
már sajnos eltelt 10 nap és mindig kurrog a tüzeléstől. Nagyon aggódom.
2017. márc. 29. 08:06
 8/13 anonim ***** válasza:

Normális, hogy addig kurrog. Akár már most is felhívhatod az állatorvost, hogy időpontot kérj, és megbeszéljétek a további részleteket.

Mindenképp ivartalanítsd, mert sajnos, pont az ilyen cicáktól vannak tele a menhelyek.

2017. márc. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hívd fel az orvost,elmondhatod,hogy mióta tüzel. Általában nem tudnak azonnal időpontot adni, lehet csak 1-2 hét múlva kapsz,addigra már lecseng a dolog. De semmiképp se engedd ki, ha vemhes lesz nem túl etikus műteni és drágább is lesz.
2017. márc. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azért húzódik el a tüzelés, mert nem termékenyült meg, ilyenkor újrakezdődik. Tényleg csak az ivartalanítás a megoldás.
2017. márc. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!