Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akkora baj ha utálom a...

Miért akkora baj ha utálom a macskákat?

Figyelt kérdés

Nem bántom őket, eszemben sincs, de nagyon nem szeretem őket. Nem is reklámozom hogy mit gondolok róluk, de ha megkérdezik nem hazudok.

Nekünk is volt, van is, sajnos, mert a szüleim akarják. Bár igazából megtűrőm, nagy problémáim nincsenek, kivéve akkor mikor bekakil a házba és én takarítom utána meg amikor 4.este is arra kelek fel hogy rajtam mászkál aztán persze nem tudok vissza aludni.

A volt barátomnak is volt,folyton az ölembe akart mászni,eltoltam,ha sikerült neki,akkor leraktam,de max 1 perc múlva újra ott volt,5 mondatot nem tudtam elmondani úgy hogy ne arra kelljen figyelnem hogy már megint felugrik/ugrana az ölembe,ez sem tetszett mondjuk hogy ilyen "erőszakosak",de egyébként sem szeretem őket.

Ezt viszont bárkinek mondom úgy reagálnak hogy macska csak azért ilyen-olyan mert...miközben engem nem érdekel miért olyan. Vagy úgy hogy hogy lehet utálni őket,mikor olyan aranyosak,milyen ember vagyok stb Miért lenne "kötelező"szeretni őket?



2017. aug. 7. 18:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Én az embereket utálom, ugyanígy nem tudják elfogadni.
2017. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Én is utálom őket. A kutyákkal ugyanígy... A pofámba lihegnek, büdösek, egyszerűen nem viselem el őket
2017. aug. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy vagyok vele hogy semmilyen állatot nem utálok... Embert lehet utálni azért amilyen, mert tudatosan olyan a viselkedése amilyen... Viszont az állatoké nem. Ha nem szeretnél állatot a közeledben oké, akkor ne legyen. De utálni őket totál felesleges.
2017. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%
Megértem ha nem szereted, de ne utáld.
2017. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Én imádom a cicákat, nekünk is vannak itthon, de amúgy meg tudlak érteni. Én a kutyákkal vagyok így, szerintem tök idegesítő, hogy ráugrálnak az emberre, meg csurog a nyál a szájukból, büdösek is, stb...Van egy barátnőm, akinek van egy kutyája és egyszer voltam náluk és az apja szabályosan rám parancsolt kb, hogy simogassam meg a kutyát, én meg nem akartam bunkó lenni, ezért annyit mondtam, hogy ohh nem szeretném, kicsit félek az ilyen nagytestű kutyáktól..Erre addig erősködött, hogy "de ő nem bánt, a légynek se tudna ártani!!!", míg végül odamentem, hogy egy kicsit megsimogassam, erre egyből rám ugrott és összetapicskolta a sáros lábaival a farmeromat, így kellett az egész várost beutaznom hazafelé, hogy sáros kutyalábnyomok díszelegtek a nadrágomon...

És a legtöbb ilyen kutyás ember, akit csak ismerek, személyes sértésnek veszi, ha nem akarom dögönyözni a kutyájukat meg játszani vele. Ezen az oldalon is olvastam régebben egy kérdést ezzel kapcsolatban, amiben arról volt szó, hogy meghívta az emberke magához pár ismerősét, de volt köztük olyan, aki nem szerette a kutyákat és evés közben is ott ugrált az asztalnál a kutya, ő meg megkérte a házigazdát, hogy zárja már ki, mert így nem tud enni, hogy odaliheg a kutya a tányérjéba kb...És szinte mindenki azt válaszolta, hogy pff micsoda bunkó az ilyen ember, a kutya családtag, ugyanolyan joga van ott enni, mint a vendégnek, ha nem szereti a kutyákat, ne menjen vendégségbe, meg ilyesmi...Mint már írtam, én a cicákért vagyok oda, de ha meghívnék magamhoz vendégségbe olyan embereket, akik pl. allergiásak a macskákra, vagy legalább is nem szívlelik őket, átvinném addig egy másik szobába a macskát, mert végül is én hívtam meg magamhoz a vendégeket, szóval az én felelősségem az is, hogy jól érezzék magukat nálam..

Nem értem én se az ilyen embereket :/

2017. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó, hát ezt én se értem. Nekem nincs ugyan kutyám, de szeretem őket. Viszont én is voltam olyan helyen ahol a kutya bejött sárosan és hagyták felugrálni, megsimogatták, hullott a szőre nagyon, de utána úgy nyúltak a tányérhoz, ételhez, inkább nem is fogadtam el ott semmit. Meg hogy ennék(ezek után persze olyat amit magam vettem) és ott ül a lábamnál a kutya, felugrik rám, de eszükben sincs rászólni. Ezt ugyanúgy nem értem, hiába szeretem a kutyákat.

2017. aug. 7. 19:31
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

19:21 válaszoló, nem egészen értek veled egyet. Én imádok minden állatot, mindet, és aki nálam családtag az nem lesz kizárva vendégek miatt. Sem macska, sem kutya, mindkettő van a lakásban. Ez olyan hogy én sem kérhetem amikor vendégségbe megyek hogy már bocs, nem bírok enni a gyereküktől aki velem szembe ül az etetőszékbe és minden második falatot kihány, vagy nem bírok enni a 90 éves nagyitól akinek majdnem ugyanez a problémája van. Elviselem, hiába mondjuk undorodok tőle vagy valami, mert az az ő otthonuk, az ő családjuk, az ő döntésük. Ez pedig az én otthonom, az én családom, az én döntésem így ugyanígy elvárom hogy fogadják már el. Persze, ha valaki mondjuk allergiás és taknya nyála egybefolyna szívesen segítenék rajta hogy ne piszkálja már a kutya meg a macska, de mivel a lakásban vannak nem segítene az allergiáson hogyha más helyiségben lennének az állatok.


Nekem nem baj hogyha te nem szereted a macskákat kérdező, nekem egyedül az baj amikor valaki hangoztatja és gyűlölködik folyamat, illetve számonkéri rajtam hogy mit tudok én szeretni bennük, na ez felidegesít. De mint mondtad nálad ez nem áll fent szóval nem tudom hogy mi a kérdés tárgya, nem igazán találkozok ezzel a gazditípussal akit emlegettek hogy elvárja hogy körberajongjam a kutyáját és szétdögönyözzem (mert mondjuk megteszem alapból is).

2017. aug. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Én meg a gyerekeket utálom, követelőző ordító hisztigépek, mégis ha megmondom hogy nen lesz, meg nem akarok akkor én vagyok a kötsöf önzö stb...

Ö bajuk, én inkább tartok cicát vagy kutyát is akár, minthogy szüljek.


Szóval nem vagyunk egyformák, nem kell hangoztatni és kész, mert akkor kinéznek meg ostobának tartanak, mintha nem lehetne saját véleményed bármiröl is.

2017. aug. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Nem baj, ha nem szereted őket, csak ne bántsd őket. Ennyi.

Én az embereket nem szeretem (nagy részét), meg a gyerekeket. De persze nem bántok senkit, csak ha lehet, kerülöm a számomra irritáló személyeket.

2017. aug. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. Én nagy macskás vagyok, de amennyiben nem bánod őket, teljesen elfogadom, hogy nem szereted őket.
2017. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!