Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért akkora baj ha utálom a...

Miért akkora baj ha utálom a macskákat?

Figyelt kérdés

Nem bántom őket, eszemben sincs, de nagyon nem szeretem őket. Nem is reklámozom hogy mit gondolok róluk, de ha megkérdezik nem hazudok.

Nekünk is volt, van is, sajnos, mert a szüleim akarják. Bár igazából megtűrőm, nagy problémáim nincsenek, kivéve akkor mikor bekakil a házba és én takarítom utána meg amikor 4.este is arra kelek fel hogy rajtam mászkál aztán persze nem tudok vissza aludni.

A volt barátomnak is volt,folyton az ölembe akart mászni,eltoltam,ha sikerült neki,akkor leraktam,de max 1 perc múlva újra ott volt,5 mondatot nem tudtam elmondani úgy hogy ne arra kelljen figyelnem hogy már megint felugrik/ugrana az ölembe,ez sem tetszett mondjuk hogy ilyen "erőszakosak",de egyébként sem szeretem őket.

Ezt viszont bárkinek mondom úgy reagálnak hogy macska csak azért ilyen-olyan mert...miközben engem nem érdekel miért olyan. Vagy úgy hogy hogy lehet utálni őket,mikor olyan aranyosak,milyen ember vagyok stb Miért lenne "kötelező"szeretni őket?



2017. aug. 7. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Elfogadom,hogy nem szereted őket, de az utálat szerintem túlzás. Embert lehet utálni, állatot nem.
2017. aug. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
43%

Én is nagy macskás vagyok, ha nem bántod őket, tőlem utálhatod.

Ellenben úgy látom, ők szeretnek téged :DD. Rajtad mászkál a szüleid macskája, a barátod macskája is folyton az öledbe akart bújni, szóval ők valamit éreznek rajtad, ami ellen te kézzel-lábbal tiltakozol. Ne tiltakozzál :). Nézegesd őket messzebbről, ha észreveszed az apró szépségeket rajtuk, bennük, ez enyhülhet. De bárhogy is van, ne bosszankodj ezen, és ne hergeld magad. Külön odafigyelsz rá, hogy "már megint itt ez a macska és nem hagy békén" fogadjunk. Hát így nehezebb eltűrni őket, tényleg.

2017. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%
Én se szeretem a macskákat! Szerintem undorító érdek állatok! A kutya viszont más, az hűséges, szereti az embert, még akkor is ha nem kap enni!
2019. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Én is utálom őket, mindent tönkre tesznek, a frissen festett falat szétkaparja, és nekem egy macska imádó se jöjjön azzal h kaparofa kell mert van neki, komolyan ha a párom nem tiltakozna én bizony kinti macskát csinálnék belőle,
2020. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egész "embert lehet utálni, de állatot nem" attitűdöt rettenetesen nem értem. Ennyire ne nézzük le az állatokat, hogy azt hisszük, a génjeik, az ösztöneik, meg a felsőbb erők irányítják őket, ellentétben az emberrel. Az állat ugyanúgy tud gondolkodni, legfeljebb nem annyira komplex módon. Emellett pedig minden állat egyéniség, akár csak az emberek. Ilyen szempontból pedig miért is ne illethetnénk ugyanúgy az egyes állatokat, mint az embereket? A másik dolog, hogy azt ne mondjuk, hogy normális utálni embereket. Eleve a gyűlölködésben gyökerezik minden egyes ellentét, ebből az okból kifolyólag pedig miért is akarjuk mi utálni az embertársainkat? Kivételt talán az agresszív személyek, és bűnözők képeznek, de ők is valószínűleg az utálkozáson keresztül jutottak el oda, ahol jelenleg tartanak. Szóval ha nem utálhatunk állatokat, akkor lehetőleg embereket se. Semmivel sem vagyunk különb lények, mint bármely állat, és az intelligenciánknál fogva ez még veszélyessé is tesz bennünket.
2021. jún. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!