Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Összelehet szoktatni két...

Összelehet szoktatni két felnőttmacskát?

Figyelt kérdés

A cicám sosem látott másik macskát, de most hozzánkkerül egy darabig egy másik felnöttmacskát.

4 évesek és különböző fajták.

Lehetséges ez?


2017. aug. 9. 22:05
 1/5 A kérdező kommentje:
*másik felnöttmacska
2017. aug. 9. 22:05
 2/5 anonim válasza:
Féltékeny lesz a macska, nagyon is. Idővel megbékél vele, de sokáig féltékeny marad.
2017. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt elég nehéz előre látni, a macskák egyéniségén múlik. Eleinte valószínű balhézni fognak, aztán megtanulják elviselni egymást. Még az is lehet, hogy barátok lesznek. De az fontos, hogy ne rögtön engedjétek össze őket, először tartsátok inkább külön szobákban, hogy legyen idejük megszokni egymás szagát. Ha kinti macskák, akkor először elzárni valahová az újat.
2017. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Benti macska mindkettő. Az enyém elég van, és területörző, a másik nem vad ső nagyon fêlénk és érzékeny.
2017. aug. 10. 07:51
 5/5 anonim válasza:
Én régen úgy szoktattam össze a macskáimat, h pár héten keresztül mind a kettőt külön hordozóba tettem, egymás felé fordítottam őket, és hagytam őket barátkozni. Elején sokat veszekedtek, fújtak egymásra, de kb. 1 hét alatt ezzel a módszerrel rácson keresztül, látszatra összeszoktak. Aztán jött az, amikor össze engedtem őket. Egy kis balhézás volt még 2-3 napig, de azóta már nem is tudnak a másik nélkül élni. :)
2017. aug. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!