Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hogy lehet bolhás a macskám, ha van rajta bolha-kullancs nyakörv és ráadásul a házból sem megy ki soha?

A macsek jelenleg anyámmal lakik, mert én külföldön élek, és panaszkodik, hogy az öcsém ágya, ahol a cica alszik, teli van bolhával. Hogy a pics@ban?
Mondtam neki, hogy sztem ők hordják be, kint van egy csak kinti kutya, de neki is van bolha-kullancs nyakörve.
Mondjatok valami okosat pls

Keress kérdéseket hasonló témákban: szobamacska, bolha, nyakörv

08-12 08:07  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Ha már a lakásban is van, akkor nem elég a nyakörv, ki kell írtani őket a környezetből

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 08-12 08:36 Privát üzenet
Nem vigyáznak rá megfelelően, esetleg a terhükre van.
Én is rábíztam a fiatal és makkegészséges cicámat az anyámra, és mikor érte mentem, akkor odavetette, hogy már nem él.
Esze ágában sem volt, hogy szóljon, ha baj van, pedig külön kértem rá.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 08-12 08:36 Privát üzenet
Gyenge a nyakörv.
Lejárt.
Ha egy macska bolhás, akkor ahol él, nem csak egy bútorban lesz bolha. Kétlem, hogy a cica csak és kizárólaaaaag az öcséd ágyában heverészik egész nap.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 08-12 08:48 Privát üzenet
Mert a nyakörv szart sem ér, azért.

A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 08-12 08:49 Privát üzenet
Egyrészt, nem biztos, hogy jó az a nyakörv. Milyen márka?
Másrészt, ha már így elszaporodtak a bolhák, akkor a nyakörv már kevés. A bolhapetéket is ki kell irtani mindenhonnan, bent is és kint is.
Harmadszor, ha csak az ágyon vannak, akkor az nem is biztos, hogy bolha. Nem lehet, hogy esetleg ágyi poloska?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 08-12 11:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem emlékszem milyen márka (googles képek alapján a panzi meg a duoband ismerős, szinte 100%, hogy a kutyán az utóbbi van), de eddig az összes állatunknál működött mind.
Nem tudom, hogy mi, vagy hogy néz ki, de ők állítják, hogy bolha, én meg nem hiszem el, mert a macska azóta nem volt soha bolhás, hogy pár hetesen hozzánk került és akkor kiirtottuk, ennek is már több, mint 3 éve.
Megbolondulok tőlük...

# 6/6Időpont 08-12 12:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen bolha- és kullancsirtó szert vagy nyakörvet ajánlotok egy 2 éves cicának?
Milyen spot-ont vagy bolhairtó nyakörvet javasoltok macskának?
A Kiltix nyakörv veszélyes a kutyával együtt tartott macskákra?
A bolha, kullancs elleni nyakörv nem veszelyes a macskara nezve?
A macska nyakörvre az van írva, hogy két ujjunk a nyakörv alá férjen (? )
Mit csináljak ha a macskámban mindig kullancs van?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu