Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám rászokatni a...

Hogyan tudnám rászokatni a macskákat hogy vizet igyanak?

Figyelt kérdés
2 10 hetes macskám van. Ha tejet adok nekik, azt mindig megisszák. Azt hallottam hogy nem olyan jó a macskáknak tejet adni. Viszont ha vizet viszek nekik, azt így megszagolják, otthagyják és továbbra is nyávognak. Próbáltam így belenyomni a fejüket (persze nem durván.) Volt olyan, hogy ittak belőle de ez nagyon ritka. Az a praktika hogy hagyjam ott a vizet és majd inni fogják az sem válik be. Valamiféle módon rá lehet őket szoktatni? Vagy majd nagyobb korukban inni fogják?

2017. aug. 12. 23:25
 1/8 anonim válasza:
22%
Ez alap dolog, szerintem, hogy amikor még kicsi, tej kell nekük. Viszont mikor kezdenek felnőni, hozzáfognak szokni majd a vízhez is. Ha esetleg nem fognak, és még továbbra is nyávognak, akkor tudod, van az ilyen cumisüveg féleség, lehet kapni az állatboltba, vegyél olyat, töltsd szépen teli vízzel, és tedd a szájukhoz, úgy inni fognak. Nekem is voltak kiscicáim, amikor kicsi voltam még, akkor én nekem is ugyan ez volt a gondom, és ehhez a módszerhez kellett fordulnom, és bevállt. Igaz, hogy mostanra már egy macskám sincs, de ezt csinálnám újra (ha ez a gondom lenne megint) és szerintem megint bevállna. Próbáld ki te is!
2017. aug. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem kell a fejüket belenyomkodni. Csak legyen odatéve nekik mindig friss víz, és ha szomjasak lesznek, akkor inni fognak.
2017. aug. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Próbáld több különböző helyre kirakni a vizet, esetleg megnyitni a csapot, hátha abból isznak. Vizezd be az orrukat, azt lenyalják, és lehet, hogy aztán elkezdenek lefetyelni. Ha ezek nem működnek, vegyél nekik laktózmentes tejet, azt ihatják nyugodtan. Azt is lehet, hogy elkezded felvizezni a tejet (jobb esetben a laktómenteset), fokozatosan egyre jobban, és a végén már csak sima vizet adsz. Vagy esetleg beleraksz a vízbe egy kis húslét vagy levest ízesítőnek, hátha úgy már megisszák.
2017. aug. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Én először úgy próbálkoztam, hogy a tejet vízzel hígítottam. Aztán egy idő után elhagytam a tejet, de a vizet nem akarta inni. Azért raktam ki neki minden nap frisset és kb. 2 hét után egyik reggelre a fél tállal kiitta és azóta issza a vizet.
2017. aug. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Azt hozzáteszem, hogy kecsketejet kapott. Most már ha kirakom elé a tejet, akkor azt nem issza meg.
2017. aug. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Egyes az alap hogy NEM kell nekik tej, maximum macskatej, mert a tehenére érzékenyek.

Ahogy a csecsemönek sem adsz tehéntejet, ugy a babaállatnak sem.


Kérdező vegyél cicatejet a boltban, ha annyira nem issza a vizet. És nem kell nyomkodni a fejét, ha szomjas lesz, iszik.

2017. aug. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha szomjasak lesznek, inni fognak vizet is. Lényeg, hogy mindig legyen kitéve nekik.
2017. aug. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne nyomd bele a fejüket, csak elijeszted vele őket a víztől! Az enyémnek mikor elhoztam, kitettem egy tál vizet. Odament, megnézte, megszagolta, megkóstolta, azóta azt issza. (Kicsit nagyobb volt, mint a tieid).
2017. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!