Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tüzel ivartalanítás után? Mi...

Tüzel ivartalanítás után? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Másfél éves macskámat az első tüzelés után ivartalanította orvos. Minden oké volt, semmi komplikáció nem lépett fel. Azonban ma ugyan azokat csinálja mint ivartalanítás alatt. Toporzékol, nyivákol, elhajlítja a farkát. Pár órája csinálja ezt, orvoshoz csak holnap tudjuk vinni. Valaki tudja mi ez?

2017. aug. 15. 17:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Macskáknál nem tudom van-e ilyen (nekem egy ivartalanított nőstényem se csinálta utána), de nekem az egyik kutyám ivartalanítás után is tüzel, igaz rendszertelenül. Azt mondta a doki hogy néha előfordul ilyen, a kanok is járnak rá és volt már hogy párzott is vele amikor először ilyen előfordult ivartalanítás után (mert hát ki gondolná hogy az ivartalanított szuka tüzelni kezd?), de kölyök nem lett és egészségügyi problémája sincs az állatorvosi kivizsgálás szerint.
2017. aug. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Az lehet, hogy nem szedték ki a méhét, petefészkét, csak elkötötték. Ez nem igazán célszerű. Beszélj a dokival.
2017. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát lehet, hogy bennehagyott valamit a doki, amit nem kellett volna. Gondolok itt mondjuk egy petefészekre, sajnos hallottam már olyat, hogy csak az egyik petefészkét szedték ki a cicának, és nem szóltak róla. Sima elkötést ma már nem nagyon csinálnak, de az is elképzelhető. Kérdezd meg a dokit, aki ivartalanította, aztán kérj egy ultrahangot a biztonság kedvéért.
2017. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tényleg az lesz a gond amit írt az utolsó válaszoló, valószínűleg bentmaradt a petefészek egy kicsi része. Na de mi van, ha mondjuk túl kicsi és nem találják, vagy nem tudják kiműteni?
2017. aug. 16. 15:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha csak a petefészket kötik el, és a méhét bent hagyják, olcsóbb, de később gondok lehetnek. Egy szervnek csak a felét hatástalanitják.Ha teljes az ivartalanitás, ami már nincs avval nem lehet probléma.Sok országban igy csinálják.Szép, nagy macsekok lettek, egészségesek ebből a szempontból.Olvastam már valahol, hogy már nálunk is csinálják, gondolom azok akik már dolgoztak külföldön.
2023. jan. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!