Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csupán kíváncsiságból: van-e...

Csupán kíváncsiságból: van-e olyan cica, amelyík fél a villámlástól, illetve a menydörgéstől?

Figyelt kérdés
Ugyanis a két kutyánk órákkal előre érzékelik a zivatar érkezését, és "biztos menedékbe" húzódnak, vagy ha tehetik bejönnek a lakásba. A cicánk a leg hevesebb zivatar idején is nyugodtan viselkedik (csak a bunda ne legyen vizes). Arrol soha sem hallottam, hogy a macska fél a zivatartól. Tudtok kivételről?

2017. aug. 20. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A dörgés biztos félelmetes nekik is.
2017. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan van, csak kevesebb, mint a kutyusok között.

A hangosabb ünnepek előtt például nem csupán a kutyás gazdik figyelmét hívják fel a házikedvencek biztonságba helyezése okán.

(szilveszter, vagy mint a mai nap, az államalapítás ünnepe)


Vizslás ismerős kutyája "lövésálló " volt, ami egy vadászebnél természetes, de az égzengéskor ő is igyekezett védettebb, csendesebb, gazdiközelibb helyre húzódni.

[link]

2017. aug. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém szobacica, tehát nem ázik meg. A nagy dörgéstől megijed, amúgy a múltkor akkorát csattant, hogy én is megijedtem. Az olyan átlagos morgás (mármint az égé, mikor csendesedik a vihar) nem érdekli.

Tűzijátéktól szilveszterkor készen van és retteg. A legutóbbin elvoltunk, az előzőt a szekrény mögött töltötte, mert elmebetegek egész héten jártak ide az előttünk lévő játszótérre robbantgatni ("csak" napi egyet, de az vállról indítható volt), úgyhogy 31-ére már kivolt teljesen. (város, bérház).

2017. aug. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van 6 kinti meg egy benti macsek.

A benti az dörgésnél rohangál,elbújik,fújtat.Akik kint vannak azok közül kettő félt nagyon pl aa legutóbbi viharnál,de a többi,köztük egy öreg,meg egy 3 hónapos azok úgy aludtak kinyúlva mintha semmi nem lenne.


Szóval vannak félősebb macskák,ez is személyiség kérdése szerintem.Bár a hangos zajt azt egyik sem bírja nálam.

2017. aug. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én benti cicám nem fél a vihartól,simán alszik a legnagyobb dörgés közepette is. Ami nagy mák,mert én viszont félek.😃 Barátnőm cicája viszont nagyon fél,ilyenkor bebújik valahova. Szerintem is cicája válogatja,hogy melyik fél.
2017. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2 cicám amíg kintiek voltak, és amikor épp hatalmasakat dörgött, attól megijedtek és közelebb bújtak hozzám.

Azóta szobában vannak, úgyhogy a vihartól nem félnek, de az újévi tűzijáték megviselte őket, főleg az egyiküket.

2017. aug. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!