Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskamenta mire van?

Macskamenta mire van?

Figyelt kérdés
Kaparófára szeretném szoktatni, és ezt ajánlották. Viszont egyik oldalon azt olvasom, hogy pont a karmolás leszoktatásához a jó, máshol meg azt, hogy kenjem be vele azt, amit karmoljon.

2017. aug. 22. 11:50
 1/4 anonim válasza:
Szia! Én úgy tudom, hogy inkább játékot kell vele "bedörzsölni". Amúgy elég eltérő reakciókat válthat ki a cicából. Több macsek (pl. az enyém is) lényegében nem is nagyon reagál rá, mert nem "izgatja fel" a szaga. Sok cica viszont játékos, jókedvű lesz tőle, ezért sokan azt hiszik, hogy ez a macskák drogja, de ez nem igaz, mert nem addiktív hatású, de azért ne adj neki túl sűrűn. Elvileg néhány cica agresszívabb, ingerlékenyebb lesz a hatásától. Ezeket egy angol nyelvű cikkben olvastam. Utóbbi hatással még nem találkoztam, bár biztos valós. Szerintem a kaparófára is mehet, nem hinném, hogy ezzel le lehetne "szoktatni" a kaparásról. Remélem tudtam segíteni! :)
2017. aug. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A macskadrog :). Szeretik. Nekem is volt olyan macskamentám, ami már régebbi, szárazabb volt, annak nem lehetett túl intenzív az illata, a frissebbre jobban reagált. Azt dörzsöld be vele, amit kedvelnie kell. De ne vidd túlzásba! Szórj neki ki a padlóra, aztán nézd meg, hogy reagál.
2017. aug. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálunk nagyon szeretik, állandóan azt szagolják.
2017. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Bedörzsöltem a kapaófát :) nagyon cuki volt. Fetrengett, hempergett :) màsik cica rá se bagózott :O
2017. aug. 24. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!