Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Belepik a macskáma...

Mit tegyek? Belepik a macskámat a legyek

Figyelt kérdés

Csak normális válaszokra vagyok kíváncsi, és ezalatt azt is értem, hogy nem kell 100×leírni, hogy forduljunk állatorvoshoz! Ha nemtalálunk rá megoldást, úgyis az lesz.

4-5 éves kandúr. Hosszúszőrű. Régen puha, selymes volt a szőre, de most pár hónapja csapzott és csimbókos, de olyan szinten mint ha több hónapi csavargásból tért volna haza. Eleinte próbáltam belőle kinyírni a csimbókokat, mert ott megáll a kosz és beleköltözhetnek a tetvek, de nem lett sok eredménye. Ma reggel egy csapat zöld döglégy hemzsegte körül, több mint 10. Először megijedtem, hogy megsérült, de nyoma sincs sérülésnek. Miközben simogattam tiszta vízzel lelocsoltam őt, ami nem is volt ellenére, de nem használt. Rávettem magam, hogy megfürdetem szappannal. Ez nem nyerte el a tetszését, szóval miután végeztünk elszaladt. Fél óra múlva amikor visszajött ismét tele volt legyekkel a teste minden pontján. Aggódok érte. Mit tanácsoltok?



2017. aug. 27. 18:43
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Tetves a cica irtad, és még a döglegyek is lepik, neharagudj, de s.o.s doki.
2017. aug. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

hosszúszőrű macskát ápolni kell, fésülni, esetenként kozmetikushoz vinni. Vegyél neki esetleg speciális sampont, ha az sem használ, vidd el állatorvoshoz

egyébként nincs rajta valami seb?

2017. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy hol veszed neki a kajat vagy ilyenek.

En allatboltba narok kajat venni az enyeimnek. Ha nem akarsz egybol allatorvoshoz menni akkor menj be egy allatboltba, mond el mi a baja es hatha tud segiteni. Ad olyan cica sampont vagy valami.Biztos talalkozott mar ilyennel. Viszont ha azt mondja hogy vidd el allatorvoshoz akkor tenyleg vidd el.


Vagy a masik lehetoseg hogy felhivod a cica allatorvosat aki kezelni szokta vagy ivartalanitotta vagy akarmi es megkerdezed es ok elmondjak hogy mi a velemenyuk es hogy be kellene e vidd vagy sem. Azt is megmondjak hogy lb mennyibe fog fajni ( penz).

2017. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp vegyél valami élősködő elleni spray-t vagy sampont.Rendelni is lehet.Meg nézd át még egyszer a cicát,hogy nincs-e valami sérülése.Eszik rendesen a székletével nincs gond?Az nagyon nem ok,hogy szálják a legyek.Ha elvinni nem is akarod,azért jó lenne,ha beszélnél egy állatorvossal.
2017. aug. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Legyek pedig sérülésre, vérre, dögszagra jönnek, tehát valami sérülés kell, hogy legyen rajta.

Szappannal nem fürdetünk cicát, hanem macskáknak való samponnal, ha muszáj.

Érdemes lenne lenyíratni az elhanyagolt bundáját kozmetikussal.


Egyébként milyen a viselkedése? Eszik, iszik rendesen? Nem tűnik kedvetlennek, rosszkedvűnek?


A jelenség semmiképpen nem normális, meg kell találni az okát.

2017. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Ha a macska ápolatlan, koszos, loncsos, rasztás, meg hasonló a szőre, akkor a macska nem egészséges. Rendben, hogy a hosszúszőrű macskát a gazdinak fésülnie kell rendszeresen, valamint, ha kijárós a macskád, és még nem is fésülöd, bármit retket összeszedhet a hosszú bundájával. De a macska egy nagyon tiszta állat, és mint tudjuk mosdik. Csak a beteg macska nem mosdik. De ha még úgy is néz ki, mint egy hajléktalan, és ellepik a legyek, akkor valami más baj is van, ahogy az Előző is írta. A döglegyek nem a koszra mennek.

Visszafelé haladnék a javaslatokkal a sorrendben, úgyhogy majd fordítsd meg a sorrendet: le kell nyíratni a szőrét kozmetikussal. Utána nem tarthatod kint, ha hideg lesz, és a hosszú szőrű macskád 4-5 év után hirtelen rövid szőrű lesz, mert megfagy. Be kell engedned a lakásba. (Nem mondom, hogy kopaszra kell vágni, de biztos sokat le kell szedni a szőréből, mert kifésülni már nem lehet).

Idéznék:

"Ha nemtalálunk rá megoldást"

"Rávettem magam"

Hát én nem értelek téged.

Mondtam, hogy fordított lesz a fontossági (!) sorrend, most jön a slusszpoén: (eddig még nem írta senki)

Állatorvoshoz kell elvinni, nem valószínű, hogy kikerülhető. A nagy szőr alatt kell lennie valami sebnek, amire jönnek a legyek. Majd ő kikezeli.

Különben pedig már belepetéztek, és azt remélem tudod mivel jár. Sajnos van okod aggodalomra.

2017. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
74%

Igazából Kérdező, nem értem, erre milyen választ vártál?

Ne írjuk le 100x, hogy vidd orvoshoz...ki se kellett volna írnod a kérdést!

Azonnal állatorvoshoz vele!

Nem, majd te megoldod, oké :D

Most komolyan sampont veszel?

Kíserletezel?

Sorry, de ilyen felelőtlen cica gazdi nem lehetsz.

Ezt nyugodtan veheted lebaxasnak.

2017. aug. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A döglegyeket sajnos nem fogja elűzni a sampon/szappan. Ha eddig szép volt a szőre, akkor valamilyen betegséget kaphatott el, ami ilyen külső jegyekben nyilvánul meg, vagy olyan sérülése, bőrelváltozása van, amit a nagy bundája miatt nehéz észrevenni. Ezeket antibiotikumkúrával, antibiotikumos ecsetelőkkel és élsőködőirtó szerekkel lehet orvosolni! A csomós szőrzetet valószínűleg le fogják nyírni, így tüzetesebben át lehet majd vizsgálni a testét és az élősködőktől is egyszerűbb megszabadulni. Ha valóban aggódsz érte és nem akarod, hogy elpusztuljon, akkor szerezd be a gyógyszereket az állatorvosnál!

A gyógyulás után a cicát rendszeresen kell fésülni és minőségi táppal kell etetni, ami támogatja az immunrendszere megfelelő működését! Hogy ne kapjon el betegségeket, abban az ivartalanítás segíthet (ha még ez nem történt meg), párzás során a vérrel és testnedvekkel érintkezve súlyos, fertőző és akár halálos kimenetelű betegségeket kaphat el (Felv, Fip)! A kandúr macska is megbetegedhet, attól még, hogy nem lesz vemhes sajnos nem immunis a betegségekre. A kinti cicáknak 3-6 havonta féreghajtót és kullancs-bolhairtót kell adni! A cicus kinti cuccait (párna, pléd stb.) rendszeresen kell takarítani, mert abban is megtelepedhetnek az élősködők! A tálkáit rendszeresen el kell mosogatni, mert a csontkukacok, férgek és más dögevő élsőködők megtelepszenek benne. Friss víz mindig legyen elérhető a számára.

Tedd azt ami helyes és vidd el állatorvoshoz a cicádat! Nincs más megoldás!

2017. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!