Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik a macskám már...

Miért nem eszik a macskám már 4 napja?

Figyelt kérdés

Csütörtökön már semmit nem evett, azóta sem. Már előtte 3-4 napja kevesebbet evett,vittem orvoshoz,kapott antibiotikumot, szteroidot,azóta mindennap viszem, újabb adag injekció, plusz étvágyfokozó, roboráló, vitaminok, stb. De nem javul az állapota semmit, már nagyon pille könnyű, sovány, igaz mindig pici, vékony cica volt.

14 éves ivartalanított fiú cica, 3 hetesen találtuk őt és a testvérét, akinek semmi baja. Lakásban élnek, de van egy elég nagy udvar nekik bekerítve, tetején is drót, tehát onnan soha nem mennek ki, de így a szabadban is vannak. Nem találkoznak más cicákkal. Még soha nem volt beteg.Ez az állapot az öregedés jele, vagy visszafordítható? Mindenféle étellel próbálkozom nála:csirkemell nyersen, főzve, legjobb fajta konzervek,főtt hal, főtt csirkemáj, és ami csak létezik, de megszagolja és meg se nyalja.Más tünete nincs, pisil rendesen, nem megy a hasa, nem lázas, nem tüsszög. Csak gubbaszt, alszik, nem eszik, fogy lefele.Ha szólok neki, rám néz, nyávog egyet.Dorombol, bújik hozzám, de keveset.Volt már valakinek hasonló gondja cicával, és mit csinált vele, javult esetleg meggyógyult?

Mindenkinek köszönöm aki segít valamivel.



2017. szept. 3. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Iszik legalább?

Ez nem az öregség jele, az öreg macska is eszik.

Nekem a 21-ik éves cicám az ételéhez mentében halt meg végelgyengülésben.


Nem ismerem az anyagi lehetőségeidet, ha tudod, akkor még ma (emelt tarifa hétvégén!) ha nem tudod, akkor hétfőn vidd el olyan orvoshoz, aki tud ultrahangot csinálni!

Ez eddigi terápiának úgy tűnik semmi értelme.

2017. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Belenézett az orvos a szájába,nem lehet,hogy ott van valami gond?Mosakszik még?Nekünk azt mondta a doki,hogy,ha egy cica már nem mosakszik,akkor nagyon nagy baj van.
2017. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Injekcióval adj be neki vizet ha nem iszik .
2017. szept. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg lehet egy nagyon fájós rossz fog is az ok, igaza van 2-nek.

A mosakodás? Hát nem tudom....

Az én 17 éves cicám 3 éve abbahagyta a mosakodást, él és virul, játszik, vadászik, de a ruhája úgy néz ki, mintha a "Kedvencek temetőjéből" ástam volna ki.

Fésülni nem engedi magát, tele van elhalt szőrcsimbókokkal, amiket ha sikerül nagy küzdelem árán levágok, de kegyetlen ronda.

Ettől függetlenül "normális" macskánál, aki szorgosan mosakodott eddig, lehet jele problémának.

2017. szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Inni iszik, nem sokat.Volt már 20 évesen meghalt kutyám, aki az utolsó hetekben egyfolytában aludt, emiatt nem evett, nem ivott magától soha. Fel kellett költeni, és rátukmálni pár falatot, pépes húst, de nagyon keveset evett és ivott, majd aludt újra.Egy ilyen alvás közben, ott voltunk pont vele, kettőt sóhajtott és meghalt.

Szerintem amelyik cica a kajához menet közben hal meg, az valami agyvérzést, vagy hasonlót kaphatott.

Az embereknél is így zajlik, sajnos több idős hozzátartozóm halálát láttam.Az utolsó napokban már nem esznek semmit, változó hogy kinél hány napig.

2017. szept. 3. 11:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mosakodik, csak alszik. Alomba belemegy, elkaparja.Aztán megszagolja a kajáját sorba /többféle van előtte/ és visszafekszik.
2017. szept. 3. 11:55
 7/11 anonim ***** válasza:

vidd el másik dokihoz. Ha csak gyógyszerrel tömi vizsgálat helyett, akkor szar orvos.


Vidd el, röntgeneztessed meg, ultrahnagoztassad. Lehet, hogy bélelzáródása van.


Az én macsekom 2 éve halt meg. Pár nap alatt éveket öregedtünk, annyit rohangáltunk vele orvoshoz, kórházba, stb. Mint kiderült, a gyomrában volt egy halom zöld növény, valszeg a felix macskatápból a zöldbab. Nála egy erős tünet volt, hogy öklendezett, de nem sikerült neki.


Jah, érdemes rendszeresen malt soft-ot adni nekik, hogy a szőr ne akadjon meg bennük. Ez is lehet probléma. Nem öklendezi fel, nem megy át az emésztőrendszerén és a beleiben elzáródást okoz.


Tehát orvos.

2017. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, mit állapított meg a doki?! Mire adta a gyógyszereket, mit mondott, mi a baja a cicának?

Ha csak találomra, akkor érdemes lenne másik dokival is megnézetni.

Egyébként vegyél Calopet pasztát, és azt adj neki, tömény energiabomba. Ha inni sem akar, akkor fecskendővel lehet itatni.

2017. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el másik orvoshoz. Ennek oka van, amire rá kell jönni s kezelni.
2017. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
csak fogyózik.
2017. szept. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!