Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az macskáim füle miért kopasz?

Az macskáim füle miért kopasz?

Figyelt kérdés

A szomszédom macskája kinti és tényleg télen, nyáron kint van... Télen is télen született és újszülöttként ott fagyoskodott.

Napi 1 tál legrosszabb minöségű száraztápot kap (reálos. 4% benne a hús, ha jól tudom).


9 hónaposan már szült. Az első alom nem élte túl. Aztán pontosan nem tudom mennyivel rá, de megint szült és abból az egyiket örökbe fogattam, mert menhelyre került volna. Aztán egy későbbi alomból még egyet befogattam, de azóta szerencsére rábeszéltem a szomszédot az ivartalanításra...


Én macskáim kizárólag bentiek és kis koruk óta gabonamentes prémium táppal etetem Őket, vitamint is kapnak (a táp és a vitamin az Leonardo). Még esznek macskafüvet és (általában) nyers húst is, de azt nem minden nap, de egy héten legalább 2x.


Amikor behoztam Őket akkor megfűrdettem egy élősködők elleni szerrel, azóta többször is, meg használtam mást is.

Féregtelenítőt is kaptak többször, természetesen 3 hónap kihagyással.


Állatorvosnál 1x voltak, oltásuk nincs mert azt mondta a doki asszem (anyukám vitte Őket, nem én), hogy benti macskáknak max. macskanátha elleni kell, de ha nem találkoznak a cipőinkel akkor az sem.


Viszont megvizsgálta Őket és elvileg nincs semmi bajuk. Ami engem zavar, hogy a füleik szinte teljesen kopaszok. Anyukám ezt az orvosnál nem kérdezte meg, de az orvos sem mondott rá semmit magától...


Valamint ami még kicsit a problémám, hogy a sokkal rosszabb körülmények között élő anyjuk füle nem kopasz, meg érdekes módon amúgy is kicsit szebb.

Pl. Az enyémek 2-3 nap alatt kicsit csipásak lesznek, ha nem törölgetem a szemeiket (de nem beteges szinten, de az anyjuk egyáltalán nem lesz az)... Meg szerintem nekik a szőrük is jobban hullik, pedig fésülöm.

Ez miért lehet? Csak genetika? Lehet az apjuktól örökölték?


Ugye nem lehet valami komoly gondra utaló jel?



2017. szept. 5. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Fülatka?
2017. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Én azt olvastam, hogy akkor fekete trutyinak kéne jönnie a füléből.


Meg gondolom arra jó lett volna az a szer amivel már többször megmostam. Mivel pl. rüh ellen is jó.

2017. szept. 5. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!