Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha úgy érzem...

Mit tegyek, ha úgy érzem kiégtem? (Cica elvesztés)

Figyelt kérdés
Éveken át minden renben volt, nem volt jellemző, hogy korai halált halnak a cicáim. Mind 18-20évig éltek. Mindig oltattam ivartalanitatam, negyed évente parazita mentesitettem...... de most nyáron1honapon belül 2cicám elütötték pedig zsák utca. Nem gyakori erre a cica gázolás. Sött. 0. Nah azota ugy érzem el hanyagolom a másik két cicám. Az egyiknek esesékes az éves oltás de ezek után nincs kedvem vinni... mindent megtettem értük és még is itt hagytak fiatalon:((( hogy kaparjam össze magam? Szeretem a cicáim. El nem ajéndékoznám, de ugy érzem azota, hogy mi értelme oltatgatni stb, ha elvesztem ilyen ritka veszély miatt is.

2017. szept. 11. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én sok cicát elvesztettem, elütötték, kutyatámadás érte, vagy egyszerűen nem jött többet haza, stb. És már nem tudok úgy viszonyulni hozzájuk, mint korábban, próbáltam távolságtartóan szeretni őket, hogy ne okozzon nagy fájdalmat az elvesztésük. (Jelenleg nincs macskám, csak a szüleimnél van 2, akik a gyerekkoromból maradtak.) De attól még a meglévők egészsége fontos kell legyen neked is! Mert ha nem figyelsz rájuk, akkor nagyobb eséllyel hagynak el ők is.
2017. szept. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

Nem érdemes túlzásokba esni, ami az injekciózást illeti, inkább a macskák kárára van (méreg) csak a dokik jól keresnek rajta azért promozzák állandóan.


Egyébként nem értelek. A többi cicát miért hagynád cserben?

2017. szept. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hagyom cserben őket, csak belefáradtam ebbe a túlféltésbe ezek után.
2017. szept. 11. 16:24
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor most haragszol a macskáidra, mert elütötték őket, és a többit ezért bünteted?

Pedig már örültem, hogy végre egy normális, felelős gazdi.

De pl. tartsd bent őket a házban, ott semmi esélye, hogy elüssék őket.

(Vagy hanyagold el a többit, elvégre biztos ők tehetnek az egészről.)

2017. szept. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem haragszom. Akkora a fájdalom bennem, hogy már nem tudok annyira lelkes lenni, pedig szeretnék. Erre kértem segitséget
2017. szept. 11. 16:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt fejben kell eldöntened. Ha nem akarsz a többiről gondoskodni, ajándékozd el őket jobb helyre.
2017. szept. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire félted a cicákat akkor macskabiztos kertítés vagy kifutó építése a megoldás,és akkor tényleg tiszta lehet a lelkiismereted,hogy te mindent megtettél azért,hogy a cicákat biztonságban tudd.Nekem benti cicám van így el sem tudom képzelni,hogy nyugodtan aludnék amíg a macskám kint csatangol az utcán és elüthetik,vagy megtámadja egy kutya,esetleg mérgezett állatot eszik. Azt is elhiszem,hogy szerinted a macskák "szabad lények" és nem akarod bent tartani őket(más oka is lehet persze)épp ezért lenne megnyugtató számodra is ha cicabiztos lenne a kerted.☺
2017. szept. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elütötték egy cicámat kb féléve, a másik cicám nem sokkal előtte "ment" el, de ő természetes halállal. A kora miatt volt a drágámnak. Teljesen megértem az érzésedet, miután elütötték a szívecskémet én is nagyon el voltam keseredve. Van még egy cicám, de valahogy nem tudtam rá úgy nézni. Meg hiába macska ő is, szerintem aki szereti a háziállatait az tisztában van vele, hogy minden egyes kis kedvenc egy külön személyiség, nem helyettesíti a másikat semelyik másik cica.

Igazából semmi okosságot nem tudok mondani neked, csak azt hogy megértelek. Valamint az idő, minden sebet begyógyít. Úgy gondolom, ilyen szeretetnél egy cica/kutya elvesztése felér egy családtag elvesztésével. Fel kell dolgoznod még. Hagyj időt magadnak. A másik két cicád meg a el nem múló imádatával előbb utóbb úgyis mosolyt fog csalni az arcodra. :)


Abba azért gondolj bele, hogy az hogy elütötte őt egy kocsi semmilyen módon nem a te felelősséged (annak aki mást állít aka az elvakult szoba macska tartók - megjegyzem én is átálltam a pórázos cica sétáltatás lakásban tartás kombóra, szóval mindkét oldalnál volt/van bőven tapasztalatom - ne higyj). Plusz gondolj arra, hogy milyen boldog életük volt melletted, hisz mindent megadtál nekik és szabad igazi cicák lehettek.


Viszont az ha beteg lesz azért a cicád, mert a szervezete már megszokta, hogy a folyamatos oltásoktól minden bajtól védve van és esetleg így lesz baja, az viszont már teljesen a te felelősséged. Azzal a bűntudattal még nehezebb lesz majd együtt élned.

2017. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
7# vagyok, nem vagyok"elvakult szoba macska tartó" és nem is akarom forgatni a kérdezőben a kést,de nem értek egyet azzal,hogy nem a gazdi hibája ha elütik a macskát.Mindenki köteles az állatot a telken belül tartani(törvény szabályozza nem én találtam ki) tehát ha elüti az autó akkor nem a vezető lesz a hibás. Azért javasoltam a kérdezőnek a fenti megoldásokat,(mert azt kért)hogy a további szívfájdalmakat elkerülje.
2017. szept. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 7-es válaszoló nem rád céloztam, ha megoldható a telken illetve az anyagiak megengedik teljesen jónak tartom az ötletedet. Általánosan fogalmaztam, mivel a cica elütéses sztoriknál mindig jönnek az általam írt "tipusú" válaszok is akik nem haboznak a sárga földig lehordani a gazdit, csak azért mert máshogy gondolkodik valamiben.

Bár azzal a mondatoddal, hogy a gazdi hibája az elütés nem értek egyet.

De ez a kérdés, most nem azért van hogy mélyebben belemenjünk a részletekbe. Mint ahogy te is úgy énis a kérdezőt szándékoztam támogatni a válaszommal. És a megmaradt két cicáját. :)

2017. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!