Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhás kölyökcica, mit tegyek?

Bolhás kölyökcica, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Adott egy kb 7 hetes kiscica. 4 hetes korában találtuk egyedül, befogadtuk. Azóta benti macsek , rövid időkre visszük ki, hogy szokja a világot.


Észrevettük, hogy vakargatja magát, de ami komolyabb, az az, hogy rajtam és a barátnőmön is kicsi kiütések csípések lettek. Gyakran szokott délután az ágyon pihenni, magyarán gondolom szétvitte már az egész házban a bolháit..


Tüzetesebben átnézve a bőrét 2 bolhafélét is láttunk, de szerintem ez már nagyon nagy, mert elvileg emberi szemmel látni sem kéne.


Elmentem venni Insecticide 2000 sprayt, amivel befújjúk majd a házat,ruhákat.

Viszont a kiscicával mi legyen? Az eladót kérdeztem az állatkereskedésben és ő is vakarta a fejét, mert nyakörvek és hasonló dolgok 6 hónapos kórtól vannak.


Tanácstalan vagyok. Mivan ha a spray-t zsepire kifújjúk és átkenjük vele a bőrét? Aztán rögtön megmosdatnánk, hogy ne tudja magáról lenyalni. Másra nem tudok gondolni, de szabad ezt a sprayt alkalmazni rajta? Egyéb ötlet?


2017. szept. 26. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem szabad fürdetni , GERÁNIUM cseppet vegyetek és azzal csepegtessetek nyakára hát gerincére . Diófaleveleket szórjatok az ágy alá bútorok alá , napi egy felmosás ajánlott és portörlés . A tartalmát nem bírják , nálunk ezek váltak be .
2017. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Frontline spré mehet rá.
2017. szept. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

7 hetes cicára ne fújj semmi sprayt és ne tegyél bolhaport!

Ráadásul egyes házi bolhairtókban van valami anyag, (már elfelejtettem mi a neve) ami halálos a cicákra.

Viszont a cicáknak való bolhasamponnal megfürdetheted, de nem fog neki tetszeni!:(

2017. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne állatkereskedésbe, hanem állatorvos menj a cicával együtt. Ő ad majd rá megfelelő szert, egyúttal féreghajtóra is szüksége van, ha még nem kapott legalább kétszer.
2017. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kapott féreghajtót 1x már, a hétenvittem volna megint, de akkor mindenféleképpen, amint tudom elviszem. Köszönöm :)


A Insecticide 2000-el mit tanácsoltok mit fújjak? egész ház mehet ruhák, ágy stb?

2017. szept. 26. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Vidde el állatorvoshoz, ott tudsz tanácsot kérni. Egyébként azthiszem az Advocate cseppet lehetne neki adni, de azért olvass utána, a tájékoztatóban biztosan benne van.
2017. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk egyszer a nyaraló 60m2 lett tele bolhával.

Ahogy az 1-es írta, mindennap Domestossal, vagy hypoval felmostunk és mindent sűrűn felszórtunk diófalevéllel.

Ennél jobb nem kell, nyom nélkül eltűntek.

Persze nekünk könnyebb volt, mert nem laktunk ott.

A cicust állatorvos kezelje le, - ahogy előttem már írták - hogy ne legyen bolhafertőzés oda-vissza, a lakásban meg próbáljátok túlélni 2 hétig a diófaleveleket.

2017. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsi cicát még nem szabad semmilyen vegyi anyaggal kezelni. Nekem anno azt mondta az állatorvos, hogy fürdessük. Reggel este szépen langyos vízben óvatosan átdörzsöltük. Nem nagyon tetszett neki, de ketten elbírtunk vele.
2017. szept. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A cicát bízd dokira, az i2000 el meg felmosás után miután felszáradt fujkodj arra amerre a cica járt, én fújtam az ágyamra is mindenhova. Nem lett tőle bajom.
2017. szept. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!