Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicaszakértők! Valaki segíteni...

Cicaszakértők! Valaki segíteni nekem?

Figyelt kérdés

Szobacicát keresek akit lehet majd babusgatni:))Meg néha ki is engednénk...

Rövidszőrű vagy hosszú szőrü mindegy

Legyen bújos, szeretet teli, és ne legyen a leglustább:) de ne is agresszív,és legyen ragaszkodó:)

Kevés időnk lenne vele foglalkozni csak délutánonként...

Az egész sztori úgy kezdődött hogy nemrég pusztult el szeretett macskám és eldöntöttem hogy nem lesz több ilyen...ezért néztem utána a szobacicáknak mert eddig mindig házicicánk volt akiket úgy találtunk vagy fogadtunk örökbe.

Én a ragdoll cicát néztem ki:) csak vele az a gond hogy azt írták hogy nem szereti a magányt és hogy ritka Magyarországon...

De csak ezeken a dolgokon kívül minden jó lenne;)

Összefoglalva valaki tudna nekem ajánlani cicafajtákat? Esetleg hogyan tudnám azt megcsinálni hogy ne legyen magányos a cicám? Vagy esteleg egy ragdoll féle is jöhet:) Vagy egy kinti-benti cica keverék:) Nem vagyok jártas a témában ezért ha kell még bővebb infó nyugodtan írj:)



#ragdoll #Szobacicakeresés #bújóscica
2017. szept. 29. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
oroszkék tökéletes arra amit leírtál csak őt nem szabad kiengedni mert simán elszerethetik mások annyira barátságos :)
2017. szept. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A ragdoll tényleg nagyon emberközpontú,de tipikus benti cica,én nem engedném ki(mondjuk egyik cicát se) kivéve ha van kifutó,vagy macskabiztos a kerítés. Sok tenyésztő van az országban,szóval biztos találni fogsz. Orosz kék cica tenyésztő viszont nincs,ez már nehezebb feladat. Amúgy a cicák a nap nagyrészét átalusszák,úgyhogy ne aggódj nem fog unatkozni,főleg ha vannak játékai.
2017. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Canaan válasza:
10%
2017. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Aha,ez egy tipikus szaporító nem tenyésztő. Se kennel név,se honlap, és Whiskas? Komolyan? Normális tenyésztő nem szeméttel etet..
2017. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Ráadásul a kép is az internetről lopott,és a szöveg megfogalmazása is igen érdekes..
2017. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt "oroszkék" cicás hirdetés tipikusan az a hírhedt átverés, ahol Google Fordítós a hirdetés szövege, ár nincs, megkeresésre pedig kiderül, hogy valami külföldi az eladó, aki igazábòl ajándékba adja a cicákat, "csak" az állat szállításáért kéri előre utalni a 25-30-40 ezer Ft-ot. A kedves vevő elküldi a pénzt, az állatka meg sose jön meg, persze...


Ha valamilyen okból kifolyólag mégsem átverés (amit kizártnak tartok), akkor is valami alja szaporító, ilyen helyről nem veszünk élőlényt.


*


Kérdező: a Ragdoll tökéletes szobacica, ragaszkodó fajta. Az nem gond, hogyha munka mellett csak délután tudtok vele foglalkozni, a macskák alapvetően igénytelenebbek ebből a szempontból a kutyáknál: amíg van inni-ennivaló, tiszta alom és játékok, nagyrészt aludni fog a távollétedben. Viszont nagytestű fajta, a szőre is sok ápolást igényel, és felnőtt korában nem keveset eszik. (Nekem sajnos Maine Coonom van, személyes tapasztalatom nincs a Ragdollokkal, de az én cicám is egy nagyon ragaszkodó, emberszerető cica, aki folyton a közelemben van. Viszont az tény, hogy nem egy ölbecica, nem is szeret kifejezetten bújni.)


Keress fel néhány tenyésztőt, de arra számíts, hogy egy normális tenyésztő nem fog kinti-benti tartásra cicát adni neked, hacsak nem megoldott a macskakifutó, macskabiztos erkély. Továbbá egy ilyen cica 100 ezer Ft-nál kezdődik. Ne vegyél genetikai betegségekre való szűrések, megfelelő oltások, táplálás és szocializáció, és főképp törzskönyv nélkül árult, szaporítós cicát 30-50 ezer Ft-ért!

2017. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján szerintem jó választás lehet a ragdoll. Az nem baj, ha nem vagy egész nap otthon, a macskák rengeteget alszanak, viszont az igaz, hogy a ragdolloknak szükségük van napi szintű foglalkozásra. Amúgy elég sokan tenyésztik Mo-n, nem ritka fajta. Megjelenésre és természetre hasonló fajta még a birman, azt is többen tenyésztik Mo-n. Valamivel kisebb termetű a ragdollnál, és könnyebben kezelhető a szőre, mivel nincs aljszőrzete.

Azt azért nem árt tudni, hogy egy ilyen cicát semmiképp nem szabad hagyni egyedül csatangolni a kertben, mert megsérülhet, ellophatják. Tisztességes tenyésztő nem is ad macskát kinti-benti tartásra, legfeljebb bombabiztos kifutóba.

2017. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én kerestem régen oroszkéket, de Magyarországon csak gyanús tenyésztőket találtam, akik inkább szaporítók.


Ragdollból viszont jóval nagyobb a kínálat. Nekünk az van, a Marosvölgyi kennelből, fb-n megtalálod. Nagyon tündér, és egymagában is jól megvan, aluszkál amíg dolgozunk. Azért hosszú időre nem szabad magára hagyni, de egyik cicát sem. A ragdollnak nincs nagy mozgásigénye, sokat lustálkodik, nem szedi szét a lakást.

2017. szept. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A birman cica is jó választás lehet:

[link]

2017. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a ragdoll lenne a legjobb választás. Nem valami mozgékony fajta és egy igazi szeretetbomba. Ami nagy pozitívum, hogy nem szedi szét a lakást. Egyébként láttam már olyan ragdollt aki tipikusan ölbecica volt, de ez szerintem személyiségfüggő, hogy mennyire szeret ölben lenni. Na meg lehet őket dögönyözni, ők nem bánják. Macskabiztos kerítés mellett simán ki lehet engedni, de úgyis melletted szeretne majd lenni. Nekem ez a fajta az álmom,ha lesz saját házam és pénzem rá az első dolog ő lesz:)
2017. szept. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!